Ilaçi natyral kundër fryrjes dhe gazrave

0
PËRBËRËSIT: Gjysmë ananasi • Gjysmë kopre • 2 kërcej selino me gjethe • pjesë rrënje xhenxhefil 2-3 cm. Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Shtroni pak ujë sipas...

Parandaloni djersitjen përmes këtyre metodave

0
Në verë djersitja është shumë e shpeshtë, për disa persona kthehet në një problem të rëndë. Një faktor që ndikon në djersitje është edhe stresi,...

Mësoni a jeni të rrezikuar nga Obesiteti

0
Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë krejt të thjeshtë për ta vlerësuar masën tuaj trupore. Mateni gjatësinë e trupit dhe pjesëtojeni me 2. P.sh nëse jeni 180...

Nese keni problem me shpinen, ja si te veproni (FOTO)

0
Qëndrimi në pozicion të drejtë na jep shëndet të mirë, dhe ju ndihmon të dukeni më të rinj. Megjithatë, përkundër të gjitha përfitimeve, shumica...

Ushqimet që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar në të nxehtin e verës

0
Hidratimi është thelbësor në periudhën e verës. Përderisa ushqimet e nxehta nuk janë të preferuara ju mund të ushqeheni me shije dhe të qëndroni të...

Çaj për të gjitha disponimet (FOTO)

0
Vetitë e cajit janë jashtëzakonisht të dobishme për organizmin, pasi ata jo vetëm që hidratojnë trupin, por edhe ndihmojnë në eliminimin e toksinave, qetësim...

Kanabisi mjekësor drejt legalizimit

0
Me një vendim të përbashkët të Ministrive të Drejtësisë dhe Shëndetësisë, Greqia i ka hapur rrugën importit të barnave të aprovuara dhe të produkteve...

Alarmi shkencor: Ky produkt shkakton rrezik kancerogjen

0
Kremrat për rrezitje na mbrojnë nga rrezatimi i dëmshëm dhe nga dëmtimi i lëkurës, mirëpo kur i përdorim në pishinë, mund të çojnë në...

RREZIKU NGA MOTI I NXEHTË?

0
Shumica e njerëzve gjatë motit të nxehtë ndjehen në gjendje të pakëndshme, mirëpo disa kanë predispozitë për t'u sëmurë më shumë se të tjerët....

EFEKTI I TË MENDUARIT

0
- Mendimi pozitiv është qëndrim mendor dhe emocional që fokusohet në anën e ndritshme të jetës dhe pret rezultate pozitive. - Një person i...