7 Hapa Si Të Nisni Vrapin Në Mëngjes Për Parandalimin e Sëmundjeve

0
Edhe nëse nuk jeni një person mëngjesi ka shumë arsye se përse duhet të jeni sa më aktivë në këtë pjesë të ditës. Mëngjesi i...

Zelanda e Re planifikon që të ndalojë duahpirjen për të gjithë ata që kanë...

0
Zelanda e Re po planifikon që ta ndalojë ndalojë pirjen e duhanit për personat që kanë lindur pas vitit 2004. Lëvizja është pjesë e...

Mbi 100 mijë kosovarë të infektuar me Covid-19

0
Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë me Covid-19 janë infektuar 100 mijë e 655 persona. Prej tyre 2 mijë e 53 kanë vdekur,...

Si ta bindni veten që të pini më shumë Ujë

0
Uji është kudo që nga toka te majat e akullta malore e deri te qelizat e trupit të secilit prej nesh. Në varësi të pozicionit...

Si të kujdeseni për Stomakun , gabimet që duhet të shmangni

0
Acidet tek lëngjet e agrumeve shkaktojnë një gërryerje të madhe të smaltit të dhëmbit Ushqyerja e shëndetshme shkon krah për krah me mirëqenien e stomakut. Marrëdhënia...

Studimi i Universitetit turk: Vaksina e Sinovac e rrit imunitetin 99% pas dy dozave

0
Një studim nga Universiteti “Celal Bayar” në provincën perëndimore të Manisës provoi se CoronaVac, një vaksinë me virus joaktiv e zhvilluar nga kompania kineze...

A Ndikon Konsumi i Mishit të Bardhë Tek Niveli i Kolesterolit Në Gjak

0
Për vite me rradhë, ekspertët kanë rekomanduar njerëzit që në vend të mishit të kuq të hanë mishin e bardhë për arsye shëndetësore. Sipas tyre,...

Çfarë Ndodh Në Organizëm Nëse Pini Uthull Molle Çdo Ditë

0
Shija dhe aroma e uthullës së mollës mund të përbëjnë një faktor pengues për përfitimin e vlerave të këtij produkti. Por pavarësisht aromës dhe shijes,...

Tetë kurat natyrale që funksionojnë vërtetë për lëkurën me Yndyrë

0
Yndyrosja e tepërt e lëkurës vjen si pasojë e prodhimit të tepërt të një substance yndyrore nga gjendrat dhjamore të cilat gjenden nën sipërfaqen...

Ushqime anti-inflamatore që duhet t’i hani për të forcuar imunitetin

0
Inflamacioni mund të jetë i mirë dhe i keq. Nga njëra anë, ndihmon trupin tuaj të mbrohet nga infeksioni dhe dëmtimi. Nga ana tjetër,...