Katari solidarizohet me Palestinën në Kupën e Botës, kapiteni nikoqir do ta mbajë shiritin...

0
Kupa e Botës në Katar, e 22-ta me radhë, ka filluar sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit. Reprezentacioni...

Kombëtarja e Polonisë udhëtoi në Kampionatin Botëror në Katar 2022 e shoqëruar nga aeroplanët...

0
Polonia e drejtuar nga ylli më i madh i saj, Robert Lewandowski udhëtoi sot për në Kupën e Botës në Katar e shoqëruar nga...

Gjermania eliminohet nga Botërori

0
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Kosta Rikës dhe Gjermanisë. Gjermania fitoi 4:2 ndaj Kosta Rikës, por u eliminua nga Botërori, shkruan lajmi.net. Ndeshje më të mirë zhvilluan...

Kupa e Botës, këto janë katër ndeshjet për ditën e sotme

0
Kampionati Botëror “Katar 2022” vazhdon sot me ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve. Ndeshja hapëse e ditës së...

Sot fillon faza e eliminimit direkt në Kupën e Botës

0
Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Mbappe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës

0
Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës 2022. Sulmuesi 23-vjeçar francez shënoi 8 gola në turne dhe zuri vendin e parë...

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin...

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se gjatë ditës së sotme ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit...

Kroacia e bronztë, Maroku largohet me kokën lart

0
Kroacia është Kombëtarja e tretë më e mirë në Botë në Kampionatin “Katar 2022”. Kroatët kanë shënuar fitore në ndeshjen për vendin e tretë në...

Van Gaal largohet nga Kombëtarja e Holandës

0
Louis van Gaal ka konfirmuar se do të largohet nga posti i trajnerit të Kombëtares së Holandës pas humbjes së tyre dramatike në çerekfinale...

Sot luhet finalja e Kupës së Botës, Argjentina kundër Francës

0
Sot do të zhvillohet ndeshja final në Kupën e Botës. Argjentina do të përballet me kampionin në fuqi, Francën, shkruan IndeksOnline. Argjentina në gjysëmfinale kishte mposhtur...