Holanda shkon në fazën tjetër

0
Kombëtarja e Holandës e ka mbyllur grupin A si lidere e grupit. ‘Tulipanët’ kanë arritur të mposhtin Katarin me rezultatin 2:0, për të shkuar në...

Franca superiore ndaj Australisë

0
Me gjithë mungesën e Karim Benzemas, sulmi i Francës ka funksionuar si duhet në ndeshjen e parë të Botërorit “Katari 2022”. Të martën mbrëma, Franca...

E konfirmon Messi: Finalja në Katar e fundit për mua në një Kupë Bote

0
Lionel Messi ka konfirmuar se e diela do të jetë mbrëmja e tij e fundit në një Kampionat Botëror, si lojtar. Ikona argjentinase, Lionel Messi...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

0
Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të...

Mbappe vazhdon shkëlqimin, i jep Francës fitoren ndaj Danimarkës

0
Franca ka marr fitore ndaj Danimarkës me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve, duke kaluar tutje në fazën...

Nesër ndeshja e parë e Botërorit

0
Pritjes tashmë po i vjen fundi, Kampionati Botëror vetëm sa nuk e ka hapur siparin. E diela do të jetë dita kur luhet ndeshja e...

Mbappe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës

0
Kylian Mbappe është golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës 2022. Sulmuesi 23-vjeçar francez shënoi 8 gola në turne dhe zuri vendin e parë...

Arabia Saudite mposhtet nga Polonia

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite në kuadër të Kupës së Botës. Rezultati final i ndeshjes ishte 2-0. Golat për Poloninë i...

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin...

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se gjatë ditës së sotme ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit...

Gjermania luan sonte për kualifikim

0
Kombëtarja e Gjermanisë luan sonte ndeshjen e radhës, atë që mund t’i sigurojë biletën për të kaluar në fazën tjetër të garave, por ka...