Si ta kuptoni se ju kanë larguar dhe bllokuar nga lista e miqve në...

0
Shumë nga ju mbeteni konfuz nëse një mik i juaji ndërpret komunikimin me ju në llogarinë Snapchat. Por, ende ndoshta ju nuk e keni kuptuar...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

0
Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm në aspektin e karrierës, edukimit dhe rrethit shoqëror, por është...

Hakeri 13-vjeçar ia sulmon Ministrisë së Kulturës Twitter-in

0
 Policia franceze po kryen hetime lidhur me hakimin e llogarisë zyrtare në Twitter të Ministrisë së Kulturës, pavarësisht përpjekjeve të shtetit për të bllokuar...

Studimi që tregon se planetet u formuan nga topa gjigant balte

0
Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si janë formuar Toka dhe planetet e tjera të sistemit tonë diellor. Teksa shkencëtarët kanë...

Elitat dhe vetëvrasja nga “diversiteti”

0
Për dekada të tëra, Evropa ka inkurajuar punëtorët e huaj, me afmiljet e tyre, që të hyjnë në kontinent. Siç e ka pranuar vetë...

Papunësia e “modifikon” personalitetin e njeriut

0
Papunësi për një kohë të gjatë Jeta e njeriut ndryshon çdo vit, bëhet gjithnjë e më e ndezur, frenetike. Koha kalon shpejt. Punë- shtëpi,...

WhatsApp vjen me rrezik për telefonin tuaj, ja çfarë duhet të bëni

0
Vetëm pak ditë më parë WhatsApp bëri një përditësim të fundit të aplikacionit, ku tashmë mund të shpërndaje gjithçka, dhe çdo lloj dokumenti. Por përveç...

Nga momenti në moment toka pritet të shpërthejë

0
Shkencëtarët që vëzhgojnë një vullkan aktiv në Tanzaninë verilindore kanë paralajmëruar se nga momenti në moment pritet të shpërthejë një vullkan, duke shkaktuar frikë...

Në çfarë lloj qytetesh do të jetojmë?

0
Sipas projeksioneve të OKB-së, në vitin 2050 dy në tre banorë të tokës do të jetojnë në megalopole gjigande. “Në gjysmën e shekullit”, përllogarit...

Audi A8 i ri: Ja ku vjen makina më e zgjuar në botë

0
Vitet e shkuara, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes Klasii S sa i përket pamjes vizive dhe teknologjisë. Këtë herë vjen...