WordPress fuqizon 30% të uebsajteve

0
WordPress tashmë fuqizon 30% të uebit sipas firmës analitike W3Techs. Kjo përfaqëson 5% rritje pas dy vitesh kur WordPress arriti në 25% në Nëntor...

Varësia nga telefoni po bëhet e frikshme, ja studimi që e dëshmon!

0
Psikologët kanë nxjerrë një paralajmërim për njerëzit e varur nga teknologjia, sidomos ata që qëndrojnë gjithë kohës në internet. Një studim mbi përdorimin e celularit...

Kujdes, rrjeti LTE është i pasigurt për biseda dhe SMS

0
Ekspertët e sigurisë kanë gjetur dobësi të sigurisë në protokollet LTE, të cila sulmuesve iu mundësojnë të kryejnë dhjetëra sulme serioze. Kjo prefshin edhe spiunimin...

Xiaomi do të lançojë televizorin e ri MI më 7 mars

0
Xiaomi po lançon serinë e re të Mi TV në Indi më 7 mars. Gjigandi kinez ka konfirmuar lançimin e televizorit të ri përmes faqes...

Avionët privatë më të shtrenjtë në botë

0
Nëse je një personazh i famshëm në kohën e sotme, padyshim që duhet të kesh përfitime të mira financiare, e natyrshëm shumë kohë pë...

Hëna do të pajiset me rrjet telefonik 4G, përpara Britanisë

0
Gjigantët e telefonisë celulare, Vodafone dhe Nokia po përgatiten për të ngritur një rrjet telefonik 4G në Hënë brenda vitit 2019. Rrjeti hënor 4G pritet...

Rikthehet telefoni legjendar i Nokias

0
Në vitin 1996 është hedhur në treg telefonin origjinal Nokia 8110 dhe tre vite me vonë goditi në filmin The Matrix ndërsa e mbante...

Galaxy S9 erdhi, fokusi tek kamera (Video-lajm në shqip)

0
Galaxy S9 u publikua në Barcelonë nga Samsung, kompania që pretendon se bashkë me S9+, janë smartphone që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë,...

Nuk dëshironi që të tjerët të dinë se jeni online në Instagram? Ja sesi...

0
Kjo është një veçori aspak për tu përgëzuar. Mbase ju dëshironi që të qëndroni online por të mos i përgjigjeni askujt. Rrjetet social çdo ditë...

S’ka më shkarkim të fotove nga Google

0
Vendimi i fundit të Google me shumë siguri nuk do t'a pëlqeni. Kjo për shkak se nga tani e tutje nuk do ta keni më...