Face ID, çfare është dhe si funksionon…në iPhone X

0
Apple ka prezantuar modelin e shumëpritur iPhone X, për të festuar 10 vjetorin e iPhone. Kësaj radhe Apple ka vendosur të lërë menjanë Touch...

Teknologjia e rrëzikshme për fëmijët

0
Pajisjet teknologjike nuk janë efikase për fëmijët pasi gjatë përdorimit të tyre ata marrin informacione të papërshtatshme. Sot, më shumë se kurrë ne jemi afër...

BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (Foto)

0
Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar. Volvo ka bërë...

Si i vrau Diesel 5000 persona për çdo vit?

0
Raportimi si i ulët i emetimeve të gazeve okside të azotit (skandali Dieselgate) për afërsisht 100 milionë automjete në Evropë ka shkaktuar vdekjen e...

Disa mënyra përmes të cilave Apple ka kopjuar telefonat Android…

0
iPhone X, pajisja e re e Apple-it, ka sjellë për herë të parë shumë gjëra të reja për një pajisje të kësaj kompanie. Për...

Range Rover Hybrid do të prezantohet më shpejt se që pritej (Foto)

0
Vetura Land Rover kishte bërë të ditur se modeli i ri nga Range Rover do të jetë një hibrid që lansohet gjatë vitit 2018. E...

iPhone X – telefoni më i shpejtë në treg?

0
iPhone X bëri një tjetër kërcim të shpejtë të Geekbench për ta radhitur veten si telefoni më i shpejtë në treg. iPhone i ri nga...

Pse nuk duhet të përdorni celularin në toalet…

0
Përdorimi i pakufizuar i smartfonëve po bëhet shkak i përhapjes së baktereve që normalisht më përpara janë gjetur vetëm një tualet. Nëse deri më sot...

Apple me risi për iphone 9

0
Tashmë e kemi parë iPhone 8, por besojeni ose jo tashmë kemi disa risi edhe për iphone 9 Sipas burimeve, Apple kishte arritur një marrëveshje...

iPhone X me procesor të njëjtë si iPhone 8

0
Modeli më i ri i Apple, iPhone X, i prezantuar sonte, do të ketë procesor të njëjtë sikur iPhone 8- çipin A11 Bionic. Pajisja do...