Girl in a jacket

Pse duhet të pini ujë të ngrohtë çdo mëngjes

0
Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Si uji i ftohtë ashtu edhe ai vakët janë të mirë...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për karbohidrate

0
Profesionistët e fitness-it kanë hamendësuar gjithmonë se stërvitja fizike dhe një dietë e ulët në karbohidrate është kombinimi i duhur për të rënë në...

Dietat mund të çojnë në depresion

0
Dietologia australiane, Lyndi Cohen, thotë se kur zgjedhim të mos kemi karbohidrate në dietën tonë, emocionet ndryshojnë në mënyrë drastike, pasi karbohidratet çlirojnë kimikate...

Dobësohuni me banane

0
Ushtrimi është një pjesë e rëndësishme e humbjes dhe mbajtjes së një peshe të shëndetshme. Kjo është ajo që ka më shumë rëndësi. Për...

Domatja e dobishme për dobësim

0
Domatja ka disa elementë shumë të nevojshëm për organizmin e njeriut si karoteni, vitaminën C, vitaminën A, antocianin likopenin. Likopeni gjendet me shumicë te...

Lëngu me luleshtrydhe që largon kilogramët e tepërt

0
Vera është sezoni i luleshtrydheve kështu që ju mund të përdorni gjatë kësaj kohe të gjitha vetitë e mira të këtij fruti të shëndetshëm...

Dieta mjekësore

0
Meny e lirë për humbje të shpejtë të peshës: DIETA MJEKËSORE shkrin tepricën e kilogramëve. Dieta e thjeshtë mjekësore dhe paksa e rreptë për vetëm...

Kosi lufton toksinat dhe ju dobëson

0
Një mënyrë e shkëlqyeshme për të pastruar trupin tuaj nga toksinat e dëmshme dhe në këtë mënyrë të humbni kilogramët e tepërt është përdorimi...

Dieta që ju sjell gjallëri dhe vitalitet

0
Pas shtatë ditëve ju do të filloni të ndiheni më i lehtë për shkak se do të jeni më i lehtë për së paku...

Varësia nga kafeja është problem real

0
Kafeja është zakon, pa të cilën për miliona njerëz, mëngjesi do të ishte i pakuptimtë. Kur nuk teprohet në sasi, kafja mund të ketë ndikim pozitiv...