A Mund Të Pihet Uji I Lënë Jashtë Gjatë Natës

0
Gjatë natës, trupi dehidratohet dhe nevoja për ujë prish gjumin. Disa njerëz që janë të ndërgjegjshëm ndaj nevojave të organizmit mbajnë gjithmonë ujë pranë krevatit. Disa...

Pse Vitamina C Duhet Pikërisht Tani – Dozat e Nevojshme Dhe Ku Gjendet

0
Vitamina C shkurton kohëzgjatjen e sëmundjes, forcon sistemin imunitar dhe shërben si antioksidant kundër radikaleve të lira. Prania e saj është e rëndësishme në të...

4 raste kur NUK duhet të konsumojmë shegë

0
Shegët janë të njohura për vetitë e forta antioksiduese dhe si burim i mirë vitaminash. Por jo në secilin rast është ide e mirë...

“Të lutem, mos e puth bebin tim”

0
Bebeja e vogel Emerson përfundoi e vdekur si pasojë e një virusi të shpeshtë që quhet virusi HSV-1. Është Virusi Herpes Simplex, i njohur si...

Mbipesha apo pesha e ulët zvogëlon jetëgjatësinë mesatare

0
Mbipesha apo pesha më e ulët nga ajo normale mund të zvogëlojë jetëgjatësinë mesatare për rreth 4 vite, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të...

Elvis Naci tregon rezervat e bamirësisë (Foto)

0
Hoxha dhe humanisti nga Tirana, Elvis Naci ka treguar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihen rezerva të ndihmave humanitare që ka grumbulluar fondacioni...

Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar!

0
Kjo ëmbëlsirë për shumicën është e preferuar, mirëpo përgatitja e saj kërkon kohë. Prandaj po ju sjellin tani recetën për ëmbëlsirën e katrorëve të kokosit,...

Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake

0
Katër mënyra për ta trajtuar gripin në kushte shtëpiake Simptomat e gripit mund të shkaktojnë shumë komplikime, duke u nisur nga ethet dhe kolli deri...

Çdo njeri duhet të fillojë të hajë më shumë të verdhë të vezës

0
Duke konsumuar më shumë të verdhë të vezës, ju vetëm sa e mbushni veten me më shumë nutrientë esencialë – dhe mos u brengosni...

20 qytetet më të vizituara në mbarë botën në 2018

0
Mastercard ka nxjerrë Indeksin vjetor të Qyteteve më të vizituara në Glob, i cili mat rritjen dhe rënien e udhëtimeve në dhe brenda 162...