Alarm për shkak të sëmundjes infektive në Indi, 28 të vdekur

0
Në shtetin indian Kerala që është duke u përballur me përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës të shkaktuara nga reshjet e dendura, që nga 1...

Ja sa ujë duhet të pini për t’i shkrirë yndyrat

0
Secila dietë dhe mënyrë e humbjes në peshë nënkupton konsumimin e sasisë së mjaftueshme të ujit, që është dy litra, tetë gota. Ja sa...

Këshilla se si mund të ulni rrezikun për atak në zemër

0
Sëmundje kardiovaskulare (SKV) është një term i gjerë dhe përfshin një sërë sëmundjesh që ndikojnë në zemër dhe në enët e gjakut. Kjo sëmundje prek...

Ja sa duhet të flini sipas moshës që keni

0
Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për të pushuar, për të gatuar ushqimin e duhur ose për të fjetur mjaftueshëm, dhe të gjithë e...

çfarë ndodh me trupin tuaj nëse e zëvendësoni çdo pije me ujë

0
A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të ndodhte me trupin tuaj, nëse do të zëvendësonit çdo pije me ujë. Uji është burimi i...

Temperatura e dhomës, fajtor për tensionin e lartë të gjakut

0
Sipas një studimi të publikuar kohët e fundit, jetesa në një shtëpi të ftohtë mund të jetë një faktor rreziku për hipertensionin. Autorët besojnë...

Studimi:Ndotja e ajrit mund të dëmtojë inteligjencën

0
Një studim i ri ka zbuluar se ekspozimi kronik ndaj ndotjes së ajrit mund të shkaktojë dëm të madh ndaj performancës njohëse. Studiuesit besojnë se...

Bëni këto veprime nëse u bie shtypja e gjakut

0
Uji i njelmët ose limonada janë ndihmë e parë me rastin e rënies së shpejtë të shtypjes së gjakut. Për shkak të ndryshimit të motit,...

6 vitaminat që duhet t’i merrni patjetër pas moshës 40-vjeçare

0
Me kalimin e viteve njeriu duhet të kujdeset më shumë për shëndetin e tij. Më poshtë do t’ju rëndisim 6 vitaminat që duhet ti...

A e dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini Coca-Cola?

0
Procesi kimik gjatë prodhimit të ngjyrosjes së karamelet, që përdoret në pije të buta si Cola prodhon një kancerogjen, që mund të rrisë rrezikun...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...