Fushatë vaksinimi për muslimanët e Arakanit

0
Fillon fushata më e madhe e dytë në botë për vaksinimin e kolerës për muslimanët e Arakanit, të cilët kanë ikur nga sulmet e...

Falën namazin për 40 ditë rresht në xhami, ja dhuratat që morrën fëmijët në...

0
Fëmijët në Stamboll morrën biçikleta për shkak të pjesëmarrjes në namazin e mëngjesit në xhami, për 40 ditë rresht. Ata morën shpërblimin në Xhaminë e...

Në Teksas, studenti e vrau një oficer të policisë

0
Një oficer i policisë është vrarë nga një student 19 vjeçar në Universitetin e qytetit, Lubok të Teksasit në Shtetet e Bashkuara, duke shkaktuar...

Kafshë gjigante në arat e Japonisë

0
Imagjinoje të zgjoheshit dhe te gjenit disa kafshë gjigante afër shtëpisë. Pa dyshim, do të frikësoheshit. Pastaj, me siguri do fërkonit sytë. Kjo është pikërisht...

Qindra kolonë hyjnë me forcë në kompleksin e xhamisë Al-Aksa

0
 Qindra kolonë hebrenj kanë përdorur forcën të martën për të hyrë në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, për të shënuar festën e tyre Sukkot, raporton...

Policia austriake detyruan gruan myslimane të zbulojë fytyrën e saj

0
Një grua myslimane është detyruar të zbulojë fytyrën e saj, pasi është ndalur nga dy policë në një qytet të jug të Salzburgut, shkruan...

Stoltenberg: Nuk duam një Luftë të Ftohtë të re

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i bëri thirrje Rusisë që të respektojë përgjegjësitë e saj ndërkombëtare, duke thënë se aktivitetet e NATO-s kanë qëllime...

Përmbytet anija me muslimanë nga Mianmari, 23 të vdekur

0
Të paktën 23 persona kanë vdekur nga përmbytja e gomones me të cilën kishin udhëtuar refugjatët muslimanë Rohingya, të cilët po iknin nga Mianmari...

A do të prodhojë edhe Gjermania armët e saj bërthamore?

0
Deklaratat e presidentit amerikan Donald Trumpse SHBA nuk do të mbrojnë domosdoshmërisht një aleat në rast se sulmohet duket se kanë krijuar pasiguri dhe...

Kosovarët, të tretët në “biznesin” e trafikimit të refugjatëve

0
Zvicra po bëhet gjithnjë e më tepër një qendër për kontrabandimin me qenie njerëzore. “Ne kemi mundur të konstatojmë gjatë këtij viti një rritje...