Qendra Islame në Irlandë hap dyert për të pastrehët

0
Një Qendër Kulturore Islame në Irlandë po hap dyert e saj për të pastrehët dhe të gjithë ata që kanë nevojë. Kjo vie pas...

Prezantuesja televizive del me maviosje në fytyrë, denoncon dhunën (Video)

0
Një prezantuese televizive në një televizion egjiptian ka habitur shikuesit e saj kur ka dalur në transmetim me shenja dhune në fytyrë, dhe me...

Babai shkoi për të marrë pjesë në diplomimin e së bijës, por përfundoi në...

0
Sulmi i fundit terrorist në Mogadishu të Somalisë nuk la përshtypje tek mediat botërore, edhe pse numri i viktimave ishte pothuajse 300 sosh. Një nga...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, kapen 20 mln euro marijuanë

0
Policia financiare e qytetit të Katanias në rajonin e Siçilisë ka shkatërruar gjatë orëve të fundit një bandë italo-shqiptare me aktivitet kriminal në trafikun...

Mish derri drejt Indonezisë? Si reagoi Putini ndaj gafës së ministrit të tij (Video)

0
Ministri rus i Bujqësisë Aleksandër Tkaçev pati një takim me politikanët më të lartë të premten duke përfshirë dhe presidentin Vladimir Putin. Takimi u mbajt...

Gjermania vendosë nëse do të ketë pushim për festat islame

0
Vendimmarrësit gjerman po debatojnë nëse do të lejojnë festimin e festave islame në nivel shtetëror në zonat ku jetojnë një numër i madh muslimanëve. Diskutimet...

Trazira në Egjipt, dhjetëra të vrarë

0
Të paktën gjashtë ushtarë egjiptianë dhe 24 sulmues janë vrarë në një seri sulmesh në disa postblloqe të sigurisë në Sinain e veriut. Lajmin e...

Duterte: Nëse unë vdes para kohe, fajtore është CIA

0
Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka akuzuar Agjencinë Qendrore të Inteligjencës të SHBA për komplot për vrasjen e tij, komplot që nuk zhvillohet për...

Nëna nga Mianmari: “Biri im nuk mund të më thotë më nënë”

0
Ushtarët e Mianmarit kanë hedhur në zjarr foshnjen 18 muajshe, kanë vrarë dy motrat e saj, nënën, vëllain si dhe kanë përdhunuar muslimanen nga...

Terroristët e krishterë vrasin 25 myslimanë

0
Rebelët e krishterë të grupit ekstremist “Anti-Balaka” kanë vrarë 25 myslimanë brenda një xhamie në qytetin Kimbi në jug të Republikës së Afrikës Qendrore. Kanali...