Aleksandar Çeferin, president i ri i UEFA-s

0
Presidenti i Federatës së Futbollit të Sllovenisë, Aleksandar Çeferin, me mbështetjen e 42 Federatave kombëtare nga gjithsej 55 anëtare të UEFA-s, u zgjodh...

PSG ndan pikët me Arsenalin

0
PSG dhe Arsenali kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së parë të grupit A të Ligës së Kampionëve. Francezët kaluan në epërsi që në...

Barcelona e pamëshirshme ndaj Celtikut

0
Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Katalunasit deklasuan Celtikun me rezultat të thellë 7...

Kosovë – Kroaci, ky pritet të jetë çmimi i biletave

0
Kosova do të zhvillojë takimin e parë si vendas në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusi 2016”. Për koinçidencë, kundërshtari i parë të cilit...

FIFA i jep lejen Elbasan Rashanit që t’i bashkohet Kosovës

0
Elbasan Rashani është lojtari i radhës që i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës. FIFA i ka dhënë lejen sulmuesit 23 vjeçar që t’i bashkohet Përfaqësueses që...

Rikthehet Liga e Kampionëve

0
Sonte fillon faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, ku në program janë tetë ndeshje. Vëmendja pa diskutim do të jetë në Francë, atje ku...

Shkodran Mustafi uron për Kurban Bajram

0
Edhe Shkodra Mustafi ka uruar besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit. Mbrojtësi nga Gostivari në llogarinë e tij në Facebook, ka uruar gjithë myslimanët. “Urime...

Chelsea ndalet nga Swansea

0
Swansea dhe Chelsea kanë ndarë pikët duke luajtur 2:2. Në ndeshjen e xhiros së katërt, Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një...

Besa dhe Prishtina i ndajnë pikët

0
Besa dhe Prishtina i kanë ndarë pikët në derbin e madh në Vala Superligën e Kosovës, duke luajtur 1:1. Në sfidën e zhvilluar në Pejës,...

Alaves befason Barcelonën

0
Alaves është befasia më e madhe e futbollit evropian këtë javë. Kjo skuadër modeste, ka arritur të mposht 1:2 në udhëtim Barcelonën, në kuadër të...