Argjentina mposht Poloninë, të dyjat kalojnë në raundin tjetër

0
Përfaqësuesja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndeshjen ndaj Polonisë në ndeshjen e tretë të Grupit C në kuadër të Kupës së Botës...

Australia kalon tutje, Danimarka eliminohet

0
Australia është kombëtarja e radhës e cila ka siguruar kuaifikimin për në fazën e eliminimit direkt në Kupën e Botës. Në ndeshjen e fundit të...

Tunisisë nuk i kryen punë fitorja ndaj Francës, eliminohet nga Kupa e Botës

0
Tunisa ka shënuar fitore minimale ndaj Francës me rezultat 1-0, në ndeshjen e fundit të Grupit D. Golin e fitores e ka shënuar Wahbi Khazri...

Argjentina luan sonte për kualifikimin, gjithsej katër ndeshje në orar

0
Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje të tjera, me gjithë vëmendjen që shkon tek Argjentina e Leo Messit. Xhiroja e tretë e fazës...

Anglia e para – ShBA mposht Iranin dhe shkon si e dyta nga grupi...

0
Anglia dhe ShBA janë dy kombëtaret që do të kalojnë tutje nga grupi B. Kombëtarja e ShBA-ve ka arritur të marrë fitore me rezultat minimal...

Holanda shkon në fazën tjetër

0
Kombëtarja e Holandës e ka mbyllur grupin A si lidere e grupit. ‘Tulipanët’ kanë arritur të mposhtin Katarin me rezultatin 2:0, për të shkuar në...

Senegali mposht Ekuadorin, kualifikohet tutje

0
Senegali do t’i kalojë grupet e Botërorit, si skuadra e dytë nga grupi A. Kombëtarja e Senegalit ka fituar me rezultatin 1:2, kundër Ekuadorit, në...

Kupa e Botës vijon edhe sot me disa duele interesante

0
Kupa e Botës do të vijojë edhe sot me ndeshje interesante në kuadër të fazës së grupeve. Ndryshe nga ç’jemi mësuar të shohim në ditët...

Portugalia fiton ndaj Uruguait, kualifikohet tutje

0
Përfaqësuesja e Portugalisë e ka kryer detyrën përballë Uruguait (2-0) në ndeshjen e raundit të dytë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’. Skuadra...

Brazili kualifikohet, Zvicra shpreson

0
Brazili e ka regjistruar edhe fitoren e dytë në Grupin G duke e mposhtur Zvicrën me rezultat 1-0 në raundin e dytë të fazës...