Gana e mposht Korenë e Jugut

0
Përfaqësuesja e Ganës ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Botëror. Pas humbjes nga Portugalia, Gana të hënën e mposhti Korenë e Jugut. Për...

Kamerun– Serbi mbyllet baras, grupi mbetet i hapur

0
Ka përfunduar ndeshja në mes Kamerunit dhe Serbisë. Ndeshja e dytë e grupit G në mes Kamerunit dhe Serbisë u mbyll baras, 3:3, shkruan lajmi.net. Ndeshja...

Kupa e Botës vazhdon sot, spikat ndeshja Brazil – Zvicër

0
Sot Kampionati Botëror vazhdon me ndeshjet në orar. Kryendeshja e ditës së sotme zhvillohet nga ora 17:00, në mes Brazilit dhe Zvicrës. Të dy kombëtaret futen...

Kroacia fiton bindshëm, merr kreun e grupit dhe eliminon Kanadanë nga Botërori

0
Kroacia ka arritur të fitojë ndeshjen ndaj Kanadasë. Kroatët mposhtën 4:1 kanadezët dhe i eliminuan nga Kupa e Botës. Pas një harkimi në zonën e kroatëve,...

Maroku befason Belgjikën

0
Maroku ka shënuar fitore të madhe ndaj Belgjikës me rezultat 2-0 në ndeshjen e dytë të Grupit F në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Përfaqësuesja afrikane...

Kosta-Rika fiton duelin ndaj Japonisë

0
Kosta-Rika ka triumfuar në duelin ndaj Japonisë të dielën, me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi mbrojtësi Keysher Fuller...

Kupa e Botës, këto janë katër ndeshjet për ditën e sotme

0
Kampionati Botëror “Katar 2022” vazhdon sot me ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve. Ndeshja hapëse e ditës së...

Argjentina fiton ndaj Meksikës

0
Argjentina ka marrë një fitore solide 2:0, por shumë të rëndësishme ndaj Meksikës. Leo Messi me shokë triumfuan, duke lënë të hapur grupin C deri...

Mbappe vazhdon shkëlqimin, i jep Francës fitoren ndaj Danimarkës

0
Franca ka marr fitore ndaj Danimarkës me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve, duke kaluar tutje në fazën...

Pas ankesës së FFK-së, FIFA nis masa disiplinore ndaj Serbisë

0
Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar të shtunën se ka nisur masa disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit për varjen e një flamuri...