Arabia Saudite mposhtet nga Polonia

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite në kuadër të Kupës së Botës. Rezultati final i ndeshjes ishte 2-0. Golat për Poloninë i...

Australia mposht minimalisht Tunizinë

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Australisë dhe Tunizisë, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-0 në...

Kosova pritet të marrë donacion stadiumin “974” nga Katari

0
Është duke u mbajtur Kampionati Botëror ‘Katar 2022’, ku nuk po mungojnë ndeshjet spektakolare. Ndërkohë ajo që i intereson popullit të Kosovës është stadiumi 974,...

Anglia dhe ShBA ndajnë pikët

0
Ka përfunduar ndeshja në mes Anglisë dhe ShBA-ve. Anglia dhe ShBA kanë ndarë pikët, pas barazimit 1:1, në kuadër të ndeshjes së grupeve për Botëror,...

Holanda ndahet baras me Ekuadorin

0
Ka përfunduar ndeshja Holanda – Ekuadori. Holanda dhe Ekuador kanë ndarë pikët pas barazimit 1:1, në kuadër të fazës së grupeve për Kupën e Botës. Kombëtarja...

Katari e pëson humbjen e dytë në Botëror

0
Ka përfunduar ndeshja në mes të Katarit dhe Senegalit në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Rezultati final i ndeshjes ishte 1-2,...

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin...

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se gjatë ditës së sotme ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit...

Irani fiton sfidën ndaj Wales

0
Irani ka fituar sfidën ndaj Wales me rezultat 2 – 0 me golat që u shënuan në fund të lojës shtesë. Iranianët ishin skuadër dukshëm...

Tifozi nga Katari e bën shqiponjën para ekipit serb

0
Një tifoz nga Katari është përkujdesur t’i provokojë lojtarët e Përfaqësueses së Serbisë pas humbjes nga Brazili në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Brazili...

Në zhveshtoren e ekipit serb gjendet harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit të...

0
Siç ka treguar edhe e kaluara, Serbia vijon të jetë e pandreqshme në raport me Kosovën. Humbja e mbrëmshme 2-0 ndaj Brazilit në Kupën e...