Konkurenca ndërmjet Apple dhe Samsung, caktohet çmimi i Iphone 8

0
Ashtu sikundër e do tradita, Apple pritet që të prezantojë brenda muajit shtator iPhone 8, që mbërrin në 10-vjetorin e prezantimit të modelit të...

Mjerimi i universiteteve shqiptare

0
Shumica dërrmuese e njerëzve shqiptarë të sotëm, vazhdimësi biologjike dhe ideologjike e „njeriut të ri socialist“,e miratojnë sjelljen hipokrite edhe në botën akademike. Ndaj ka...

Rusia “ka financuar fushatë keqinformimi” në Facebook

0
Rrjeti social Facebook tha se ka informuar hetuesit amerikanë se ka zbuluar se i ka shitur reklama një fushate ruse, e cila ka pasur...

Ja disa gjëra që nuk duhet t’i postoni në Facebook…

0
Problemi qëndron në faktin se ne kurrë nuk e dimë se kush është duke i parë në të vërtetë të dhënat tona. “Facebook” është bërë...

Ja disa aplikacione që ju shkarkojnë baterinë e telefonit

0
Bateria juaj e telefonit mbaron më shpejt edhe pse ju pretendoni se nuk e keni përdorur tepër telefonin! Në një raport të publikuar përsa...

Terrorizmi i gjeneratës së re

0
Hashashinët janë një nga organizatat terroriste më të vjetra që njeh bota. Gjerësisht e njohur nga perëndimorët me emrin “Assassins”, pra, “Vrasësit”, kjo organizatë...

Dukja e pasardhësit të Bugatti Chiron (Foto)

0
Bugatti Chiron ka një pamje të mahnitshme, që shoqërohet me shumë fuqi dhe mundësi për lëvizje të shpejtë. Por, kjo nuk i mjafton entuziastëve të...

Disa fakte rreth Instagramit…

0
Instagram është një nga aplikacionet më të përdorura dhe sot do t’u tregojmë 25 arsye pse kompania apo marka juaj duhet të jetë në...

iPhone-t e rinj do të quhen ndryshe

0
Shfaqen informacionet e reja në lidhje me iPhone-t e rinj të Apple, të cilëve u ka mbetur më pak se 10 ditë nga lansimi. Tani...

“Hydrospeed” në Vjosë

0
Një grup aventurierësh nga Franca provuan për herë të parë në fillim të viteve ’70 një eksperiencë të re ujore të cilën vendosën ta...