Kujdes nga klima nëse keni probleme me sinusë

0
Personat alergjikë mund të ndiejnë mbylljen e hundëve, sepse grimcat e vogla siç janë: poleni, sporja e mykut, pluhuri dhe mola, të mbërthyera në...

Xhenxhefili 10 mijë herë më i mirë se kimioterapia për të luftuar kancerin

0
Xhenxhefili është një bimë shumë e dobishme. Ai tashmë nuk përdoret vetëm në kuzhinë si erëz, lëng ose vaj, por si një ilaç për inflamacion,...

7 arsye pse duhet të nisni të pini ujë trëndafili

0
Nga Chelsea Becker Dua ta rishkruaj shprehjen klasike “ndaloni dhe nuhasni trëndafilat” me “ndaloni dhe pini/përdorni trëndafilat”, pasi të mësoni se çfarë ato mund të...

Humbni peshë me ndihmën e sodës së bukës

0
Mund të jetë vërtet e vështirë të humbasim në peshë, sepse të gjithë e duam ushqimin .Por, për fat të mirë ,është një përbërës...

I nxehti, si të shmangim urgjencat kardiake

0
Jo të pakta janë rastet kur gjatë stinës së verës dëgjojmë për humbje të jetës në plazh apo ambiente të tjera për shkak të...

Vetitë mjekësore të barit të bletës

0
Bari i bletës është pjesë e familjes së mentës dhe cilësohet si një erz qetësuese. Ai është përdorur në Mesjetë për të trajtuar ankthin...

Sëmundjet që u rrezikojnë nga rimbushja me ujë e shisheve të plastikës

0
Me temperaturat gjithnjë e në rritje duhet të konsumojmë më shumë ujë për të qenë të hidratuar, por nëse jeni personi që rimbushni shishet...

Rreziku që vjen nga mospastrimi i gjuhës

0
Edhe pse i lani dhëmbët rregullisht, nëse nuk ndani nga koha juaj pak sekonda për pastrimin e gjuhës atëherë mund të keni probleme. Pastrimi i...

Simptomat e sëmundjeve të syve

0
Në disa raste, simptomat e sëmundjeve të syve mund të dallohen lehtësisht nga të tjerët që nuk kanë sëmundje. Për shembull, sytë me lot mund...

Ilaçi natyral kundër fryrjes dhe gazrave

0
PËRBËRËSIT: Gjysmë ananasi • Gjysmë kopre • 2 kërcej selino me gjethe • pjesë rrënje xhenxhefil 2-3 cm. Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Shtroni pak ujë sipas...