Ja pse duhet konsumuar uji me limon, si ndikon te fshikëza urinare

0
Uji të cilit i është shtuar limoni është zgjedhja e parë e përditshme pasi zgjojnë një numër të madh njerëzish dhe ata e pinë...

3 mënyra për të përmirësuar shëndetin tuaj përmes mikrobiomës së zorrëve!

0
Baktere, viruse, maja dhe parazitë në zorrën tuaj? Mund të tingëllojë si makth, por ky koleksion mikrobesh është në fakt një domosdoshmëri shëndetësore, thonë...

Qëndroni shumë orë ulur? Nga dëmtimi i zemrës te rritja e rrezikut të kancerit,...

0
Qëndrimi ulur për një kohë të gjatë është i dëmshëm për shëndetin tuaj. Albeu.com më poshtë do ju tregojë si po e rrezioni shëndetin...

5 arsye që tregojnë pse filli dentar është kaq i rëndësishëm për higjenën tuaj...

0
Larja e dhëmbëve është një zakon i zakonshëm. Filli dentar mbetet më pak i përdorur. Në fakt, duket se 40% e të rriturve e...

Dhimbje gjuri? Aktiviteti i thjeshtë që e lehtëson

0
Një zgjidhje e thjeshtë por shumë e dobishme u zbulua nga studiuesit, duke studiuar metodat e mundshme të lehtësimit nga dhimbjet e osteoartritit në...

106 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë realizuar 294 teste, prej të cilave 106 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Sipas njoftimit,...

Shurupi i limonit dhe majdanozit shkatërron gurët në veshka!

0
Gurët në veshka janë kristale nga urina që grumbullohen në sipërfaqet e brendshme të veshkave. Hulumtimet tregojnë se një në dhjetë njerëz ka gurë...

7 Ushqimet që nuk duhet t’i blini në markete gjatë verës

0
Për shëndetin dhe portofolin tuaj, AgroWeb.org ju sugjeron të shmangni blerjen e disa produkteve gjatë verës. Këto ushqime mund të jenë shumë të kripura, shumë...

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID në Kosovë

0
Aktualisht janë 1 mijë e 12 raste aktive me COVID-19. Në 24-orëshin e fundit 164 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk...

Nga parandalimi i sëmundjeve të zemrës tek astma, këto janë përfitimet nga konsumi i...

0
Parandalon sëmundjet e zemrës: likopeni, element i gjendur tek shalqiri është shumë i domosdoshëm në mbrojtjen kundër sëmundjeve të zemrës. Ul presionin e lartë të...