Vaji i rigoni kundër kollës

0
Rigoni është një bimë mjekësore që përdoret jo vetëm në kuzhinë, por edhe për trajtimin e shumë problemeve shëndetësore. Këtu përfshihet kolla, e ftohura, problemet...

Mënyrat natyrale për trajtimin e Mykut në lëkurë

0
Myku i lëkurës është një infeksion i pakëndshëm që shkakton djegie dhe kruarje të lëkurës. Ky infeksion pushton keratinën e vdekur, një proteinë që gjendet...

Gjumi i Pasdites Ndihmon Shëndetin e Trurit

0
Të marrësh një sy gjumë pasdite apo jo, kjo është një nga dilemat më të mëdha të shumë prej nesh. Shpesh pas gjumit të drekës...

A mund të hani hudhër nëse keni diabet?

0
Njerëzit që kanë diabet nuk janë në gjendje të prodhojnë mjaftueshëm insulinë ose të përdorin insulinën që trupi i tyre prodhon në një mënyrë...

Çfarë duhet të konsumoni për dhëmbë të bardhë dhe të fortë

0
A e dinit se ushqimet që konsumoni luajnë një rol kyç në buzëqeshjen tuaj të bardhë e plot shëndet? Larja dhe pastrimi në imtësi i...

Disa nga vetit shëruese te hirrës.

0
Hirra e qumështit dhe e kosit është një nga produktet më mirëbërëse dhe funksionon shumë mirë si kurë natyrale për shëndetin. Hirra është e pasur...

Pija kundër pagjumësisë, ja përbërësit e pijes shpëtimtare

0
Gjumi është shumë i rëndësishëm për shëndetin mendor dhe atë fizik. Që truri të funksionojë siç duhet, ai ka nevojë për gjumë. Nëse njeriu nuk...

Arsyet kryesore pse duhet të hani vezë çdo ditë

0
Veza përmban 6 gramë proteinë dhe gjysma e saj gjendet tek e bardha e vezës. Vezët Ofrojnë Proteina Të Plota Një vezë përmban nëntë amino acidet...

Kamomili, si ta përdorni për stomakun, imunitetin, lëkurën

0
Çaji, sidomos ai i kamomilit, është pjesë e momenteve ideale të qetësisë shpirtërore dhe fizike. Ndryshe nga çaji jeshil ose ai i zi, kamomili...

Përgatitni trupin tuaj për Ramazan me këto këshilla për shëndetin

0
Nuk është e zgjuar ideja që sapo të fillojë Ramazani, trupi juaj automatikisht do të jetë i gatshëm për agjërim. Planifikimi i duhur dhe...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...