Një 17 vjeçar i vdekur dhe një 21 vjeçar i lënduar në vetaksident në...

0
Mëngjesin e sotëm rreth orës 06:50, ka ndodhur një aksident në fshatin Talinovc të Muhaxherëve në Ferizaj, ku është përfshirë një automjet dhe si...

9 të vdekur dhe 269 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
449 TË SHËRUAR DHE 269 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Pompeo takon sot ndaras Hotin e Vuçiqin

0
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo sot do të ketë takime të ndara me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin, dhe me presidentin e Serbisë...

Kryeprokurori Lumezi ngre padi ndaj Enver Hasanit

0
Kryeprokurori i shtetit, Aleksander Lumezi ka paralajmëruar padi ndaj ish Rektorit të Universitetit të Prishtinës, Enver Hasani. Me një komunikatë për media, Lumezi jep...

Opozita, për deklaratën e Delawies: Shihet se Thaçi s’është koordinuar me aleatët, por ne...

0
Ambasadori amerikan, Greg Delawie, edhe një herë ka ripërsëritur qëndrimin e tij rreth krijimit të Ushtrisë së Kosovës, duke theksuar se SHBA-të kanë qenë...

Bastoret e Shqipërisë po vijnë në Kosovë, pritet varfërimi i popullit

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marrë vendim që nga data 1 janar i vitit 2019 të mbyllen në Shqipëri të gjitha kazinot dhe...

Ish-ushtari serb rrëfehet për masakrat ndaj shqiptarëve

0
Një dëshmitar serb ka treguar për masakrat e kryera ndaj shqiptarëve, ku i kanë vrarë, masakruar e pastaj i kanë varrosur nëpër lokacione të...

Rezoluta për dialogun, Veseli pret sot opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

0
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare. Veseli i ka ftuar ata që t’i harmonizojnë qëndrimet për...

85 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Infektivë, 6 në gjendje kritike

0
Në raportin e Klinikës Infektive në QKUK, bëhet e ditur se në klinikë janë të shtrirë 100 raste. Prej tyre të sëmurë me Covid-19 janë...

Veterani 75 vjeçar i UÇK-së: Luftova vullnetarisht, nuk dua kompensim (Video)

0
Halim Zogaj 75 vjeçar nga Lipjani, po thotë se dikur ka marrë ftesë që ta gëzojë statusin e veteranit për të cilin edhe ka...