FAMILJARËT: “SHQIPONJA” U KËRCËNUA NGA ALI AHMETI. DËSHMITARI: JA SI KA NDODHUR VRASJA (VIDEO)

0
https://dailymotion.com/video/x4r02ma Orë të tëra gjykimi, akuza mes palëve, shpalosje detajesh, dëshmitar rasti, por pa asgjë konkrete, përfundoi seanca e sotme për gjykimin e të dyshuarit...

Vazhdojnë ndihmat nga Turqia për familjet e prekura nga përmbytjet në Shkup

0
Vazhdojnë ndihmat nga institucionet dhe organizatat e Turqisë për të prekurit nga përmbytjet katastofale në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup dhe rrethinë, ku humbën jetën...

Maqedoni: Njerëzit gjetën vdekjen për shkak të mungesës së infrastrukturës së përshtatshme

0
Të paktën tri javë pasi 22 vetë gjetën vdekjen nga vërshimet që përfshinë pjesën veriore të Shkupit, mbette një pyetje pa përgjigje: si mundi...

Tmerri në Hasanbeg, jeta pas vërshimeve (Video)

0
Banorët e prekur nga vërshimet në Maqedoni, kanë treguar për Klan Kosovën tmerrin e përjetuar gjatë natës të së shtunës së kaluar, kur ndodhën...

Gjendet i vdekur 11 vjeçari nga vërshimet në Maqedoni

0
Njëmbëdhjetë vjeçari Ivan nga Stajkovci që dje u lajmërua si i zhdukur në vërshimet është gjetur i vdekur, informuan nga policia, transmeton TetovaSot. Sipas të...

MPJ: Disa shtete i ofruan ndihmë Maqedonisë

0
Në Republikën e Maqedonisë ndihmë për ballafaqimin me pasojat nga moti i keq në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës deri tani kanë ofruar...

Endrit Sinani është viktima e 21 nga përmbytjet në Shkup

0
Sot është identifikuar edhe viktima e 21 nga MPB-ja, ndërsa portali portali TetovaSot që dje ishte tek shtëpia e Endrit Sinanit të vogël 6...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

0
Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall...

Maqedonia shpall ditë zie

0
Dita e sotme 8 gushti, është caktuar Ditë zie në Republikën e Maqedonisë. Vendimin e solli Qeveria në seancën e djeshme të jashtëzakonshme. “Qeveria solli...

Këto janë 21 viktimat nga vërshimet në Maqedoni (Lista)

0
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka konfirmuar se deri tani janë regjistruar 21 viktima nga vërshimet në Shkup dhe rrethinë, transmeton Telegrafi...