Girl in a jacket

Për 3 muaj, Presidenti francez shpenzon shuma marramendëse për Makeup!

0
Me rënien e popullaritetit të tij, tashmë Macron duhet të përballet edhe me një tjetër problem, koston e shpenzuar për makeup në vetëm 3...

Kjo është “nana” e 300 jetimëve (Foto)

0
Maxhide Ramadan, e cila ka humbur bashkëshortin në luftën e brendshme në Siri dhe e cila bashkë me 3 fëmijët e saj u strehua...

Gjermania mbyll portal informativ që nxiste për radikalizem të djathtë

0
Ministria e Punëve të Brendshme e Gjermanisë ka ndaluar punën e një ueb faqeje nën akuzën se ka nxitur dhunën e majtistëve ekstremistë, duke...

Digjet në burg njëri prej Grupit të Kumanovës

0
Për shkak të maltretimit të vazhdueshëm nga policia, Rufki Dogani njëri prej pjesëtareve të Grupit të Kumanovës ka djegur qelinë ku ka qenë i...

Siriania kishte 3 jetimë bëhet “nënë” edhe për 300 jetimë të tjerë

0
Siriania 35 vjeçare Maxhide Ramadan, krahas fëmijëve të saj ajo është bërë "nënë" edhe për 300 fëmijë të tjerë për të cilët ofron përkujdesje...

Pse një grua që nuk lind fëmijë s’mund të bëhet mësuese në Iran

0
Kushtet e reja që sapo ka publikuar Ministria e Arsimit të Iranit, janë të qarta: Nëse një grua nuk lind fëmijë ose ka shumë...

Gjermania teston teknikën e identifikimit të fytyrës

0
Në Berlin një grup njerëzish kanë pranuar vullnetarisht të përgjohen për gjashtë muaj. Ministri i Brendshëm gjerman, de Maizière është i kënaqur me rezultatet,...

Këto produkte po na vrasin çdo ditë… (Foto)

0
Ne jetojmë në një shoqëri të orientuar drejt konsumit, që na shtyn të blejmë produkte për të cilat nuk kemi nevojë, shumica e të...

Shefi i Samsung, 5 vjet ne burg…

0
Shefi i Samsugut Jay Y. Lee (i njohur edhe si Lee Jae-yong) është denuar me pesë vjet burgim pas akuzave për ryshfet dhe dëshmi...

Holandë, mijëra iranianë konvertohen në kristianizëm për të përfituar azilin

0
BBC-ja raporton sot për një “marifet” të iranianëve që jetojnë në Holandë i cili rezulton i dobishëm për të përfituar azilin në këtë vend:...