“Loro Boriçi” i gatshëm për ndeshjen Kosovë-Kroaci

0
Stadiumi "Loro Boriçi" është gati për t'i hapur dyert për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe i Federatës së Kroacisë,...

Nadal dhe Farah akuzohen për doping

0
Grupi "Fancy Bear" i përbërë nga hakerë rusë, i njohur ndryshe edhe si "Tsar Team", pas sulmit kibernetik ndaj të dhënave ku gjenden informacionet...

Messi do të mungojë tri javë

0
Lajm i keq për Barcelonën pas ndeshjes me Atletico Madridin. Ylli i skuadrës, Leo Messi, ka pësuar një lëndim më të rëndë se që dukej. Sipas...

Barca barazon, nuk shfrytëzon gabimin e Realit

0
Derbi i xhiros së pestë në La Liga mes Barcelonës dhe Atleticos përfundoi me barazim 1 me 1. Në “Camp Nou”, ndeshja ishte mjaftë e...

Interi realizon fitoren e tretë radhazi

0
Interi ka zgjeruar serinë e fitoreve në tri të tilla me triumfin ndaj Empolit në udhëtim me rezultat 2-0. Interi e filloi furishëm takimin duke...

Real Madrid ndalet nga Villarreal

0
Skuadra e Real Madridit nuk ka arritur më shumë se një barazim përball Villarrealit në “Santiago Bernabeu”. Ndeshja përfundoi me rezultat 1 me 1, ku...

Kosova në pritje të Hetemajt

0
Kosova është në pritje të një vendimi nga Përparim Hetemaj. Një tjetër futbollist të cilin është duke e pritur Kosova tash e sa kohë është...

Kosova në mars zhvillon ndeshje me Gjermaninë?

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në mars të vitit të ardhshëm, mund të luajë ndeshje miqësore me kampionen e botës, Gjermanisë. Kështu kanë bërë të...

Xhaka sërish eurogol, tani ndaj Nottingham Forestit (video)

0
Granit Xhaka ka shënuar edhe një super gol për Arsenalin, pas atij kundër Hull Cityt në fundjavë. Mesfushori shqiptar kaloi Arsenalin në epërsi kundër Nottingham...

Rinovimi i Hysajt brenda javës

0
Elseid Hysaj dhe Manolo Gabbiadini janë lojtarët kryesorë, me të cilët Napoli ka bërë plan për rinovimin e kontratave. Il Mattino raporton se përfaqësuesit e...