Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Këshilla të ‘Arta’

0
Në dekadat e fundit është duke u vërejtur një hendek i theksuar në mes punëdhënësve dhe punëmarrësve apo raportit udhëheqës–punonjës. Gjatë gjithë kohës dëgjon...

A shkaktoi AstraZeneca efekte anësore te qytetarët e Kosovës?

0
Deri më tani në Kosovë rreth 19 mijë persona kanë arritur të marrin dozën e parë të vaksinës antiCovid-19, AstraZeneca, nga kontigjenti prej 24...

Për 21 vjet në Kosovë ndodhën 1406 vrasje, 445 prej tyre...

0
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtarë dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit...

Jetë / Shëndetësi

Si të përgatitni fruta të thata në shtëpi?

0
Secili nga ne në kuzhinë mbanë rrush të thatë apo fruta të tjera të thata...

4 gjëra që djersitja e tepërt po përpiqet tua thotë për shëndetin tuaj!

0
Askujt  nuk i pëlqen të djersitë por në veçanti në ditët e nxehta të verës...

Pini lëngun e bananeve të ziera para se të bini në gjumë për të larguar pagjumësinë!

0
A e dini se lëngu i bananeve të ziera do t’ju ndihmojë të fle? Nëse...

6 përbërës të mrekullueshëm që luftojnë kancerin!

0
Kanceri është sëmundja e shekullit. Ende nuk jemi të sigurt për arsyet se përse sëmuren...

Vaksinimi i të moshuarve 75 vjeç e më shumë vazhdon deri më 22 prill

0
Të moshuarit me sëmundje kronike të moshës 75-79 vjeç do vazhdojnë të vaksinohen deri në...

Teknologji

Facebook përgatit kopjen e aplikacionit Clubhouse

0
Funksionet vinë në muajt në vijim dhe do të jenë të disponueshëm fillimisht vetëm për një numër të kufizuar krijuesish. Facebook do të prezantojë një...

Auto

Audi zbulon konceptin e makinës elektrike që do të shitet në...

0
Një version prodhimi nuk do të debutojë deri në gjysmën e dytë të 2022 por prodhuesi Gjerman bën premtime të bujshme prej 700km me...

Kuriozitete

Fjalimi i Ajnshtajnit që çdo mësues, nxënës dhe prind duhet ta...

0
Albert Ajnshtajn dikur ka thënë: Çdokush është një gjëni, por nëse e gjykoni një peshk nga aftësia e tij për t’u ngjitur në një...

Opinione

Receta e ditës