Prishtina bindëse, kryeson e vetme

0
FC Prishtina është treguar mjaft bindëse, duke e mposhtur Hajvalinë me rezultat të pastër, 3:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Kastriot. Bardhekaltrit kanë kaluar...

FIFA: Lojtarët që u paraqitën në Evropian nuk kanë të drejtë t’i bashkohen Kosovës

0
Shtëpia ndërkombëtare e Futbollit edhe zyrtarisht ka sqaruar procesin e ndryshimit të kombëtareve apo përfaqësuesve për lojtarët kosovarë që luajnë nëpër kombëtare tjera. FIFA ka...

Franca barazon me Bjellorusinë

0
Finalisti i Kampionatit Evropian, Franca ka barazuar pa gola 0 me 0 ndaj Bjellorusisë në ndeshjen e parë të grupit A. Edhe pse francezët...

Zvicra mposht Portugalinë

0
Kombëtarja e Zvicrës e ka mposhtur me lehtësi kampionin e Evropës, Portugalinë me rezultat 2-0. Ndeshje kjo e rëndësishme për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”,...

Formacionet zyrtare: Zvicër – Portugali

0
Zvicra në Basel nis kualifikimet për Kampionatin Botëror ndaj kampionëve të Evropës, ndaj Portugalisë. Për Zvicrën në këtë ndeshje nuk paraqitet i lënduari Xherdan Shaqiri. Formacionet...

Renditja e Shqipërisë në Grupin G

0
Kombëtarja e Shqipërisë fitoi 2-1 ndaj Maqedonisë dhe këto ishin pikët e para kualifikueset për ‘Rusia 2018’. Pas kësaj fitore Shqipëria renditet në vendin e...

De Biassi i kënaqur me tri pikë

0
Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi, është ndarë i kënaqur me tri pikë. “Ishte një ndeshje e vështirë. Ndeshjet që luhen në dy ditë janë...

Ukraina merr vendim për dy ndeshjet kundër Kosovës

0
Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksandr Aleksandrovic ka bërë të ditur se ndeshja mes Ukrainës dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për “EuroBasket 2017”...

Shqipëria arkëton tre pikët e para

0
Kombëtarja e Shqipërisë ka siguruar 3 pikët e para në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018. Ndeshja e nisur mbrëmë në Shkodër, u ndërpre...

Beqiri e Haxhiu nuk respektojnë himnin e Kosovës

0
Ndeshja e djeshme mes Finlandës dhe Kosovës, solli emocione të veçanta për të gjithë kosovarët. Me fat ishin ata që patën mundësi të udhëtojnë nga...