Këto janë grupet e Ligës së Evropës

0
Tashmë ka përfunduar edhe shorti i Ligës Evropës dhe edhe këtë sezon nuk munguan befasitë. Grupi A është grupi më interesant, ndërsa më poshtë keni...

Belgjika nuk e fton Januzajn, shpresë për Kosovën

0
Belgjika nuk e ka ftuar Adnan Januzajn duke e lënë të hapur mundësinë e angazhimit të tij në ekipin e Kosovës. Adnan Januzaj nuk është...

Formacioni më i mirë i edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve

0
Pas hedhjes së shortit të Ligës së Kampionëve është përzgjedhur edhe formacioni më i mirë për edicionin e kaluar. Këtë formacion e kanë përzgjedhur votat...

“Arsenal – Mustafi, punë e kryer”

0
Arsenali raportohet se ka arritur marrëveshje me Valencian për transferimin e Shkodran Mustafit. Goal.com raporton se Mustafi do t’i kryej testet mjekësore të premten...

Eliminohet Shkëndija

0
Shkëndija ka humbur në shtëpi kundër Gent, me rezultat 0-4, duke e përfunduar aventurën e saj për në Europa League. Atyre u nevojitej vetëm një...

Ja kur do të zhvillohen ndeshjet në Ligën e Kampionëve

0
Janë mësuar tetë grupet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2016/2017. Real Madridi do të jetë skuadra që do të kërkojë të bëjë historinë, duke...

Grupi më i lehtë në Ligën e Kampionëve

0
Grupi G është grupi me përballjet më të lehta në Ligën e Kampionëve. Në shortin e hedhur në Monako, 32 skuadra mësuan kundërshtarët e...

FIFA trondit Shqipërinë, e humb këtë ndeshje 3:0 në tavolinë

0
FIFA ka dënuar Shqipërinë pasi kishte inkuadruar një lojtar të suspenduar në miqësoren ndaj Luksemburgut më 29 mars të këtij viti. Sipas njoftimit të...

UEFA zgjedh futbollistin e vitit në Evropë

0
Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit në Evropë nga UEFA. Ylli i Real Madridit mposhti në garë dyshen Antoine Griezmann dhe...

Këto janë grupet e Ligës së Kampionëve

0
Ka përfunduar edhe hedhja e shorteve për fazën e grupeve të Champions League. PSG- Arsenal, Barcelona- Manchester City, Real Madrid- Dortmund do të jenë ndeshjet...