Mavraj në xhami para ndeshjes me Maqedoninë

0
Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, iu është drejtuar Xhamisë së Shkodrës në ditën e ndeshjes me Maqedoninë. Ai fali namazin e sabahut dhe postoi...

Kosova sonte shkruan historinë

0
Sonte Përfaqësuesja e Kosovës në futboll shkruan historinë. Ekipi i Albert Bunjakut, debuton në ndeshjet ndërkombëtare. Në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018’, Kosova...

Në ndeshjen Finlandë – Kosovë ndalohen simbolet Kuq e Zi

0
Federata e Futbollit të Finlandës ka marrë vendim që të ndalojë futjen në stadiumin në Turku të gjitha simbolet Kuq e Zi. Federata e...

Sonte nis beteja për “Rusia 2018”, pjesëmarrëse edhe Kosova

0
Sot nisin zyrtarisht kualifikimet për Kampionatin Botërorë që organizohet në Rusi në vitin 2018. Për herë të parë pjesë e kualifikimeve do të jetë...

Ndizet sfida Shqipëri-Maqedoni

0
Tifozët kuqezi të pranishëm në Shkodër do të vijnë nga të gjitha trojet shqiptare. Mijëra bileta të shitura në Kosovë, por edhe grupime të...

FIFA u jep leje edhe dy futbollistëve

0
FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës. Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që...

Kosova kthehet me trofe nga Kroacia

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futsall është rikthyer me trofe nga një turne në Kroaci. Djelmoshat kosovar janë shpallur kampion në një turne në Kroaci,...

Yjet e Kosovës ju përshëndesin nga Finlanda me këtë fotografi

0
Atmosfera në Përfaqësuesen e Kosovës para ndeshjes me Finlandën duket shumë e mirë. Këtë e vërtetojnë fotografitë që po publikojnë në rrjetet sociale futbollistët...

Itali – Francë, formacionet me plot befasi

0
Italia ndeshet sonte me Francën në miqësore, në ora 21:00. Dhe, të dyja skuadrat kanë shumë ndryshime në formacionet e tyre. ITALIA (3-5-2): Buffon; Barzagli,...

Barazon Shqipëria

0
Shqipëria ka barazuar pa gola në miqësoren ndaj Marokut para nisjes së kualifikimeve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë dominuan ndeshjen, por pavarësisht rasteve nuk arritën golin...