City i Guardiolës nuk gabon, mposht West Hamin

0
Manchester City ka shënuar fitore në shtëpi me rezultat 3:1 ndaj West Hamit. Djelmoshat e trajnerit Pep Guardiola e kanë treguar edhe njëherë forcën e...

Interi barazon me Palermon

0
Interi nuk ka arritur të shënoi fitoren e parë në Serie A. Zikaltërit kanë luajtur barazim 1:1 me Palermon në kuadër të xhiros së...

Zyrtare: Këto janë fanellat e Shqipërisë për kualifikimet e “Rusi 2018”

0
Në eliminatoret për Botërorin “Rusi 2018”, Shqipëria do të paraqitet në fushë me të njëjtin dizajn që kishte në Europian. Për shkak të numrit...

FIFA ia mohoi dy futbollistëve të Zvicrës ardhjen te Kosova

0
Kosova u pranua në UEFA me 3 maj dhe që nga ajo ditë filluan të qarkullonin zërat se kush nga lojtarët do t’i bashkohet...

Superliga e Kosovës, ja 5 takimet e sotme

0
Sot zhvillohen pesë ndeshje në Vala Superligën e Kosovës. Vëmendja më e madhe është në Gjilan, ku kjo skuadër e pret Feronikelin. Në ndeshjet tjera...

Shqipëria zbulon listën, fton një futbollist që do ta ftojë edhe Kosova

0
Fderata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të Shqipërisë U21 për ndeshjen e 2 shtatorit që luhet ndaj Greqisë në Athinë prej...

Milani mposhtet nga Napoli

0
Napoli ka fituar derbin e javës së dytë në Serie A, duke mundur si vendas Milanin, me rezultat 4:2. Ndeshja e zhvilluar në San...

Reali vuan, por fiton

0
Real Madrid ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Celta Vigos, në kuadër të xhiros së dytë të La Ligas. Mbretërit...

Fitore dramatike e Unitedit në fund të ndeshjes

0
Skuadra e Manchester Unitedit ka arritur që me vështirësi ta mposht Hull Cityn me rezultat minimal 1 me 0. Edhe pse takimin e dominoi kresjtësisht...

Juve mposht Lazion

0
Juventusi ka mposhtur si mysafirë Lazion me rezultat 1:0. Kampioni i Italisë ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë kampionale, pas të parës së...