Bersant Celina huazohet tek klubi holandez

0
Bersant Celina do të luajë në këtë sezon te FC Twente në Holandë. Sulmuesi kryesor i përfaqësueses së Kosovës, ndonëse ka marrë vlerësime nga...

Januzaj i lumtur pas golit të parë

0
Adnan Januzaj ka shënuar golin e parë në fanellën e Sunderlandit. Anësori kosovar me një gol tejet të bukur në fund të ndeshjes, i...

“Grupi i vdekjes” për Barcelonën

0
Barcelona rrezikon të përfundojë në një grup shumë të vështirë në Ligën e Kampionëve. Barcelona është bartëse e grupit në shortin e Ligës së Kampionëve. Por,...

Ja skuadrat që kanë siguruar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

0
31 skuadra kanë siguruar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Janë mësuar 31 skuadra që do të garojnë në Ligën e Kampionëve edicionin...

Pesë skuadra siguruan grupet e Ligës së Kampionëve

0
Pesë skuadra kanë siguruar fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Në pesë ndeshjet e play-offit që u zhvilluan sonte, pesë skuadra kanë siguruar...

Xhaka mund të lërë Zvicrën për Kosovën

0
Granit Xhaka mund të jetë futbollisti i rradhës që i bashkohet përfaqësueses së Kosovës. Lajmi vjen nga mediat britanike të cilat shkruajnë se mesfushori zviceran...

Edhe një kosovar braktis Shqipërinë për Kosovën

0
Pas Milot Rashicës, Alban Mehës dhe Herolind Shalës, edhe një tjetër futbollist ka vendosur që ta lë Kombëtaren e Shqipërisë për t’iu bashkuar Përfaqësueses...

Trepça ’89 fiton, Hajvalia pëson

0
Trepça ’89 ka startuar me pikët e plota në javën e parë të Vala Superliga e Kosovës në futboll, duke mundur Gjilanin midis Gjilanit,...

Milani e nis me fitore

0
Milani e ka nisur me fitore edicionin e ri në Serie A, duke mposhtur Torinon. Rossonerët kanë mposhtur 3:2 Torinon në ndeshjen e xhiros...

Portieri i Barcelonës afër transferimit te City

0
Barcelona ka konfirmuar se Claudio Bravo ka munguar në stërvitjen e sotme me leje të klubit, në pritje të zyrtarizimit të transferimit në Manchester...