Gabimi njerëzor që shkatërroi 15 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit

0
15 milionë doza të vaksinës Johnson & Johnson kundër Covid-19 u shkatërruan si pasojë e një gabimi njerëzor. Kompania sqaron se dozat u shkatërruan nga...

Përmirësoni shëndetin e mëlçisë duke konsumuar këtë pije

0
Mëlçia është shumë më e rëndësishme sesa mendoni. Organi është i vendosur nën mushkëri dhe kryen disa funksione jetësore për trupin e njeriut. Mëlçia...

Si të përdorni Vitaminën E për flokë të shëndetshëm

0
Tashmë është e ditur që flokët e shëndetshëm i japin të gjithë portretit një pamje më të freskët dhe rinore. Thuhet se gjysma e bukurisë...

Mënyrat natyrale dhe ushqimet e duhura për një gjumë të qetë

0
Melatonina është një hormon që prodhohet nga truri për të rregulluar ciklet e gjumit dhe për t’i dhënë njeriut qetësi çdo natë. Trupi prodhon 5...

Kek i butë me lëng Portokalli

0
Kjo ëmbëlsirë gatuhet lehtë dhe shpejtë në kushtet e shtëpisë. Ajo mund të përvetësohet lehtë nga amvisat për të sjellë një recetë të re në...

Çfarë dihet për mpiksjet e gjakut që mendohet se janë të lidhura me vaksinën...

0
Zyrtarët gjermanë kanë vendosur të kufizojnë përdorimin e vaksinës së coronavirusit të AstraZenecas për të mos iu dhënë njerëzve nën moshën 60 vjeç pasi...

Cila është lidhja mes produkteve shtazore dhe sëmundjeve kronike?

0
Regjimet ushqimore me bazë bimore kanë përjetuar një kthim të lavdishëm së fundmi, falë vlerave të shumta për shëndetin dhe organizmin. Nga ana tjetër, ushqyerja...

Pikat e bardha rreth syve

0
Më siguri keni vënë re të paktën një herë tek vetja apo tek të afërmit disa pika të vogla, të bardha që rrethojnë sytë. Këto...

Byreçka të mbushura me gjizë dhe ullinj

0
Byreçkat e mbushura me ullinj dhe gjizë janë një recetë shumë e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Kjo është një recetë ideale që...

Uji i gazuar dhe pasojat tek Dhëmbët

0
Në kohët e sotme, konsumatorët janë shpesh në dilemë nëse duhet të zgjedhin ujin me gaz apo pa gaz. Shumë ekspertë të shëndetit bien dakord...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...