Girl in a jacket

Presidentja i dorëzon flamurin shtetëror ekipit që përfaqëson Kosovën në Tokyo 2020

0
Ekipit që përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike u është dorëzuar flamuri shtetëor. Këtë dorëzim e ka bërë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përcjell Klankosova.tv. Në skenë...

Salah pranë rinovimit të kontratës me Liverpoolin

0
Sulmuesi Mohamed Salah pritet të firmos kontratë të re me Liverpoolin, e cila do ta mbajë te ekipi anglez deri në verën e vitit...

Raheem Sterling, lojtari me më së shumti driblime në Evropian

0
Italia mbrëmë fitoi Kampionatin Evropiani pasi në finale mposhti Anglinë pas ekzekutimit të penaltive. UEFA sot ka publikuar listën e futbollistëve me më së shumti...

Futbollistët italian kthehen në shtëpi pas suksesit në “Wembley”

0
Kombëtarja e Italisë ka fituar Euro 2020. Italia ka fituar Kampionatin Evropian pasi mposhti në finale Anglinë, shkruan lajmi.net. Futbollistët e Roberto Mancinit zhvilluan një...

OBSH i quan shkatërruese turmat pa maska në Euro 2020 që transmetuan coronavirusin

0
Epidemiologia e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Maria Van Kerkhove, tha se ka qenë “shkatërruese” kur ka parë turma njerëzish pa maska, duke kënduar dhe...

Sot zhvillohet finalja e madhe e Euro 2020 mes Anglisë dhe Italisë

0
Sot (e diel) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja kryesore apo finalja e madhe mes Anglisë dhe Italisë në kuadër të Kampionatit Evropian...

Argjentina kampion në Copa America, Messi merr trofeun e parë me kombëtare

0
Argjentina e ka mposhtur Brazilin me rezultat 1-0 në finalen e Copa America të zhvilluar në stadiumin “Maracana”. Dy kombëtaret më të njohura të Amerikës...

Lojtarët më të shpejtë në “Euro 2020”

0
Kampionati Evropian ka befasuar me formën e disa futbollsitëve. Sipas statistikave të publikuara nga Wolksvagen Mobility, lojtarët më të shpejtë të Kampionatit Evropian “Euro 2020”...

Llapi mposhtet nga Shkupi në debutimin e tyre në garat evropiane

0
Llapi ka pësuar humbje nga Shkupi si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të ndeshjes së parë të raundit të parë kualifikuese për në...

Drita mposht me shumë mund Deçiqin

0
Drita ka shënuar fitore në debutimin në Conference League ndaj Deçiqit. Nënkampioni i Kosovës fitoi me rezultat të ngushtë 2 – 1, shkruan lajmi.net. Fillimisht, Deçiq...