Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Dispozita e leximit të Kur’anit për gruan gjatë ciklit menstrual

0
Kohëve të fundit është shtuar debati dhe diskutimi rreth leximit të Kur’anit nga gruaja me cikël menstrual, qoftë si Kur’an (mus’hafi), telefon ose këndim...

Me maska e distancë falet namazi teravisë në Kosovë dhe Shqipëri

0
Në xhamitë në Shqipëri dhe Kosovë është falur namazi i teravisë së parë në prag të fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, raporton...

Rubini dhe nata e parë e Ramazanit

0
Rubini ishte një i ri australian, rrëfimi për të cilin fillon prej kohës kur ai ishte në vitin e parë të studimeve në universitet. Viti...

Jetë / Shëndetësi

Problemet me gjunjët lehtësimi përmes ushqimit dhe kurave natyrale

0
Janë shumë faktorë që shkaktojnë dhimbjet e gjunjëve të ndikuara kryesisht nga Artriti, Osteoartriti, Artriti...

7 Hapa Si Të Nisni Vrapin Në Mëngjes Për Parandalimin e Sëmundjeve

0
Edhe nëse nuk jeni një person mëngjesi ka shumë arsye se përse duhet të jeni...

Zelanda e Re planifikon që të ndalojë duahpirjen për të gjithë ata që kanë lindur pas 2004-ës

0
Zelanda e Re po planifikon që ta ndalojë ndalojë pirjen e duhanit për personat që...

Mbi 100 mijë kosovarë të infektuar me Covid-19

0
Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë me Covid-19 janë infektuar 100 mijë e 655...

Si ta bindni veten që të pini më shumë Ujë

0
Uji është kudo që nga toka te majat e akullta malore e deri te qelizat...

Teknologji

Heqja e karikuesve nga kutia e iPhone ka kursyer 861 mijë...

0
Vetëm nga heqja e adapterit Apple thotë se ka reduktuar emëtimet nga 25.1 milionë CO2 në 22.6 milionë tonë. Gjithashtu është ulur konsumi i...

Auto

Prezantohet zyrtarisht Mercedes EQS – Luks i jashtëzakonshëm e brendësi e...

0
Limuzina elektrike luksoze duhet të gjejë blerës të pasur sepse ka një dizajn veçanërisht të efektshëm dhe komoditet të shkëlqyeshëm. Sipas deklaratave të veta, Mercedes...

Kuriozitete

Krijuesi misterioz i Bitcoin një nga njerëzit më të pasur në...

0
Krijuesi misterioz i monedhës virtuale Bitcoin besohet se është një prej personave më të pasur të botës, me një pasuri prej 44 miliardë Paund....

Opinione

Receta e ditës