Arakani, dikur “Ishulli i Mëshirës”, tani kërkues i mëshirës

0
Edhe përkundër faktit se muslimanët e Arakanit konsiderohen nga Organizata e Kombeve të Bashkuara si "pakica më e persekutuar në botë", ky komunitet nuk...

Disa arsye se përse duhet ta përtypni mirë ushqimin

0
Nuk janë të rralla rastet ku prindërit na kanë këshilluar ta përtypim mirë ushqimin para se ta gëlltisim. Por, pak nga ne e dëgjojmë këshillën...

Disa mënyra të lehta si të dalloni një gënjështar

0
Si e dini kur dikush tregon një gënjeshtër? Kjo nuk është gjithmonë një detyrë e lehtë për t’u përmbushur. Shumë njerëz praktikojnë teknikat e...

Metoda më e mirë për të pastruar hekurin

0
Keni fundin e hekurit të djegur dhe nuk dini se si ta pastroni? Ekzistojnë mënyra shumë të thjeshta për të arritur që hekuri të jetë...

A e dini pse gomat janë të zeza?

0
Teknologjia ka përparuar pafund që kur është shpikur dhe shumë ndryshime janë futur në prodhim. Por një gjë mbeti e njëjtë – gomat e...

Ja disa këshilla për gjumë të mirë

0
Të gjithë kemi probleme me gjumin kohë pas kohe, por nëse kjo është një dukuri e shpeshtë për ju, është koha të merrni veproni...

Pse nuk duhet të pini pije energjike…

0
Pijet energjetike janë një nga pijet më të njohura në botë. Ato janë të shijshme, të japin energjinë që iu duhet në një ditë,...

Simptomat të cilat tregojnë ndotjen e ajrit në shtëpinë tuaj

0
Shkencëtarët tërheqin vërejtjen që punët e përditshme shtëpiake apo shmangia e tyre mund ta rrënojnë shëndetin e tërë familjes! Për shembull, aktiviteti si p.sh. larja...

Si të mbani stresin nën kontroll

0
Mjekët thonë se stresi ndikon në kualitetin e jetës dhe ekzistojnë metoda medicinale, të cilat ndihmojnë për të ruajtur shëndetin tonë nga pasojat e...

Çfarë rreziku përbën myku për shëndetin tonë?

0
Myku i paftuar dhe shumë i bezdisshëm të bën ndonjëherë, të kalosh ditë të tëra duke u përpjekur, vetëm që të mos e shohësh...