Autoriteti Kosovar i Konkurrencës nis hetimet ndaj Telekomit Mobil të Serbisë

0
Autoriteti i Konkurrencës së Kosovës (AKK) njofton se ka nisur hetimin ndaj MTS DOO lidhur me shkeljet e bëra gjatë shit-blerjes së aksioneve për...

Kurti: Eliminimi i dhunës është detyrim, viktimat të mbrohen

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se eliminimi i dhunës është detyrim i secilit individ, derisa bëri thirrje që viktimat e dhunës, të mbrohen...

Lajçak takohet sot me Vuçiqin në Serbi, nuk dihet se kur vjen në Kosovë

0
Emisari i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, sot do ta vizitojë Serbinë ku do të takohet me presidentin e këtij vendi, Aleksandar Vuçiq. Lajçak ditë...

MPJD mbyll Qendrën Kulturore në Stamboll, bashkatdhetarët atje habiten

0
Shqiptarët në Stamboll, por dhe në Suedi dhe Belgjikë, tani e tutje nuk do të mund të mësojnë gjuhën e tyre amtare dhe të...

​Certifikohen nënoficerë të FSK-së në Republikën e Shqipërisë

0
Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se në kuadër të bashkëpunimit bilateral me Republikën e Shqipërisë në fushën e arsimimit dhe stërvitjes, në...

Kurti: Buxheti 2023 s’do të jetë si dikur shumë për disa, por do të...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti derisa ka prezantuar buxhetin për vitin e ardhshëm në Komunën e Gjakovës, ka thënë se Forca e...

Kurti: Unë jam student i Demaçit, Vuçiq student i Sheshelit

0
Kryeministri Kurti në intervistën e tij për televizionin N1 të Bosnjes: Si Kryeministër i Republikës së Kosovës jam student politik i Adem Demaçit ndërsa...

Policia sekuestron 146 kavanoza me mjaltë dhe 40 kilogramë djathë në Prevallë

0
Policia e Kosovës ka vazhduar me luftimin e kontrabandës me mallra. Gjatë së shtunës, në rajonin e Prizrenit, konkretisht në Prevallë, policia ka arritur të...

Rasti i gruas shtatzënë – IPK rekomandon suspendimin e komandantit të Stacionit policor të...

0
Inspektorati Policor i Kosovës bën të ditur se sipas detyrës zyrtare ka filluar hetim paraprak mbi veprimet e ndërmarra policore në rastet që ...

Rritet numri i femrave që përdorin drogën në Kosovë

0
Përdorimi i substancave narkotike nga të rinjtë në vend konsiderohet se është ulur. Mosha mesatare e të rinjve që nisin përdorimin e drogës konsiderohet...