Policët thonë se më shumë ua ulën sesa ua rritën pagat

0
Policia e Kosovës nuk është e kënaqur me pagat e reja. Edhe pse Qeveria e Kosovës tha se, përmes Ligjit të ri për pagat...

Kosova dhe Turqia fuqizojnë më tej bashkëpunimin dypalësh

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për bisedime për çështje të ndryshme, raporton Anadolu. Në takimin e...

Në Xhaminë e Madhe u dhurua gjak vullnetar

0
Këshilli i Bashkësisë Islame i Prishtinës, në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, në Xhaminë e Madhe kanë organizuar aksionin për dhurim...

16 persona pozitiv me Covid-19, tre të hospitalizuar

0
16 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 120 testime të bëra. Tre persona janë hospitalizuar. Ndërkaq 11...

Policia kërkon ndihmë për gjetjen e Slavisha Filiq, dyshohet për krime lufte kundër popullsisë...

0
Policia e Kosovës po kërkon ndihmë për identifikimin dhe arrestimin e një personi, i cili dyshohet për veprën penale “Krime lufte kundër popullsisë civile”. Siç...

Ministri Murati thotë se në kuadër të pagës bazë janë edhe shtesat për punëtorët...

0
Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se me Ligjin e ri të Pagave këtë vit paga mesatare në krahasim me vitin 2022 do...

“Pastrimi” kërkon t’i shtrenjtojë faturat

0
Kompania “Pastrimi”, ka bërë kërkesë ndaj Komunës së Prishtinës që të miratojë rritjen e faturës së mbeturinave. Arbnora Ademi, zëdhënëse për media në këtë...

Escobar: Për Amerikën, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

0
Emisari i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar, ka folur edhe njëherë për procesin e dialogut, Asociacionin dhe tema tjera që ndërlidhen me relacionin Kosovë...

Në Xhaminë e Madhe organizohet aksion për dhurim vullnetar të gjakut

0
Këshilli i Bashkësisë Islame i Prishtinës, në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, organizon aksionin për dhurim vullnetar të gjakut. Aktiviteti do të...

Kurti udhëton për në Turqi, do të ketë konferencë të përbashkët me Erdoganin

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të Turqisë ku do të zhvillojë një vizitë pune...