Shqipëri, vazhdon të rritet numri i rasteve me COVID-19

0
Në Shqipëri janë regjistruar 48 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e rritur numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive në 1.464,...

Zyrtarizohet marrëveshja, patentë shoferët e Kosovës njihen në Gjermani

0
Është finalizuar marrëveshja për njohjen reciproke të patent shoferëve mes Kosovës dhe Gjermanisë. Marrëveshja është zyrtarizuar në Gjermani nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla...

Të burgosurve s’u lejohet të vijojnë studimet në arsimin e lartë

0
Ligji për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale në Republikën e Kosovës, nuk u garanton shkollim në arsimin e lartë të burgosurve që vuajnë dënimin nëpër...

Përfshirje në vepra penale, në gjysmën e parë të këtij viti u arrestuan 26...

0
Marrja e ryshfetit dyshohet se është arsyeja e arrestimit të një zyrtari policor. Ngjarja ka ndodhur të dielën në Klinë, ndërsa zyrtari policor ka...

Miftaraj: Rasti i përgjimeve është lojë e Thaçit

0
Njohësi i çështjeve politike Ehat Miftaraj, thotë se ajo që është proklamuar si skandal nga Hashim Thaçi dhe partitë opozitare, është thjeshtë lojë e...

Labinot Tahiri mashtroi, ai dorëzoi pasaportën, por e ka edhe atë të Shqipërisë

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri në janar të këtij viti ka dorëzuar pasaportat e tij, pasi nuk është bërë liberalizimi i vizave...

Telekomit i tërhiqen mjetet nga llogaria, 3.500 punëtorë pa paga

0
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka konfirmuar se auditori Ilir Mulhaxha,...

Shtatë viktima dhe 259 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
613 TË SHËRUAR DHE 259 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Fytyrat e vjetra, pjesë e listave të reja të partive

0
Shumica e ish-deputetëve të Kuvendit të Kosovës do të kandidojnë edhe për një mandat në zgjedhjet e 6 tetorit në vend. Nuk mungojnë as...

Këto rrugë janë të mbyllura sot

0
Komuna e Prishtinës ka publikuar urdhëresën ku bëhen të ditura emrat e rrugëve, të cilat sot do të jenë të mbyllura për qarkullim për...