Një vit e gjysmë pas zhdukjes, gjendjet i vdekur biznesmeni Bedri Rexhepi

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë, njoftoi të premten se ka gjetur disa mbetje mortore të dekompozuara, të cilat dyshohet se kanë të bëjnë me rastin...

Kurti nga medreseja Alauddin: Shqiptarët ditën ta ruajnë islamin mes tyre, të ishe mysliman...

0
Kryeministri Albin Kurti mori pjesë në manifestimin e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) kushtuar 70-vjetorit të themelimit të Medresesë së Mesme “Alauddin” në Prishtinë....

Iniciuesi i peticionit për shaminë reagon pas deklarimeve të Nagavcit: Do t’i ndjekim hapat...

0
Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, në një konferencë për media sot ka folur lidhur me kërkesën për ndryshimin e Udhëzimit Administrativ që ndalon bartjen...

Erdogan e thotë para Vuçiqit se Kosovën e Serbinë i ndanë kufiri

0
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka thënë sot gjatë një konference për media në Beograd, se është i kënaqur me marrëveshjen e arritur mes...

Deputetët që votuan pro dhe kundër martesave të personave të gjinisë së njëjtë

0
Projektkodi Civil nuk ka kaluar në lexim të parë në Kuvendin e Kosovës, pasi 29 vota ishin kundër, 28 për dhe katër deputetë kanë...

Nxënëset me mbulesë nuk po lejohen të regjistrohen në shkolla të mesme, reagon avokati...

0
Ka nisur regjistrimi i nxënësve në shkolla të mesme në vendin tonë, derisa avokati kosovar Arianit Koci, përmes një postimi në FB ka thënë...

Binak Gashi u zmbraps, thirri protestën kundër Xhamisë e nuk mori pjesë (VIDEO)

0
Në Prishtinë sot një numër i vogël i qytetarëve kanë protestuar kundër ndërtimit të xhamisë së madhe në Prishtinë. Ndonëse disa protestues thoshin se...

Nese keni problem me shpinen, ja si te veproni (FOTO)

0
Qëndrimi në pozicion të drejtë na jep shëndet të mirë, dhe ju ndihmon të dukeni më të rinj. Megjithatë, përkundër të gjitha përfitimeve, shumica...

Arrihet marrëveshja: Lejohen dasmat, shtyhet orari i gastronomisë dhe heqet ora policore

0
Asociacioni i Komunave të Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me masat që pritet të lehtësohen dhe dakordimet që janë arritur sot në takimin...

Edhe në Gjenevë shqiptarët i bashkangjiten zviceranëve, turqve, gjermanëve në protestën para OKB-së për...

0
Qinda persona ne dite e fundit te muajit Ramazan u mblodhen para Pallatit të OKB-së në Gjenevë per protestuar kunder bombardimeve të Izraelit mbi...