Konkursi për policë mbetet i hapur edhe një javë

0
Edhe shtatë ditë është i hapur konkursi për tu bërë pjesë e Policisë së Kosovës, për katër komunat në veri. Në këtë konkurs, të drejtë...

Shtesat mujore për deputetët do të jenë gati sa paga e një zjarrfikësi

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të jenë kategoria më e privilegjuar me Ligjin për Paga. Përveç pagës prej 1 mijë e 722 eurosh,...

Deputeti Kamberi për seancën e Parlamentit të Serbisë: Rrëmujë dhe albanofobi

0
Me debate të ashpra e tensione, deri në vërsulje për qërim hesapesh, është përshkuar sot seanca e Kuvendit të Serbisë, ku u debatua lidhur...

Ish-ministri serb i Mbrojtjes: Kosovën e kemi humbur me nënshkrimin e kapitullimit në vitin...

0
Ish-ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Dragan Shutanovac, tha sot se Serbia në Kosovë ka një trashëgimi historike dhe qytetarë të kombësisë serbe që duhet...

Kurti të premten në Turqi, pritet të takohet me presidentin Erdogan

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të premten pritet të udhëtojë drejt Turqisë. Telegrafi mëson se ai do të takohet me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan. Zyrtarisht...

Qeveria merr dy vendime të rëndësishme lidhur me shpronësimin e parcelave në veri

0
Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar dy vendime: Vendimin me të cilin Autorizohet Ministria e Mjedisit, Planifikimit...

MPJ e Serbisë: Daçiq mori garanci nga SHBA që Asociacioni duhet të formohet

0
Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq gjatë vizitës në ShBA ka takuar Derek Chillet dhe Gabriel Escobar. Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme të Serbisë,...

Serbët e Leposaviqit protestojnë kundër shpronësimit

0
Banorët e fshatit Dren, afër Leposaviqit, kanë nisur një protestë nga e mërkura që të luftojnë në çdo mënyrë, siç thonë ata, vendimin e...

Vuçiqi: Po kërkohet të mos e kundërshtojmë anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur në seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Serbisë ku po diskutohet për Kosovën, ka thënë se pjesa...

Osmani udhëton për Islandë

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë pune në Rejkjavik të Islandës, ku do të takohet me homologun e saj,...