Komandantët kërkojnë të zbardhet lista e veteranëve

0
Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) pajtohet që të ketë hetim rreth dyshimeve për fryrjen e listave, por që...

Gjuriq paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme shtypi për Trepçën

0
Mediat serbe kanë njoftuar se shefi i Zyrës serbe për Kosovë, Marko Gjuriq, do të mbajë sot një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, gjatë...

Kuvendi miraton Ligjin për “Trepçën”

0
Trepça nuk do të shkojë në likuidim. Kjo pasi deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro ligjit i cili nuk do të lejojë...

Projektligji për Trepçën kalon në leximin e parë

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar parimisht pro Projektligjit të Trepçës. Projektligji për Trepçën ka kaluar në leximin e parë, me 82 vota për,...

Delawie ka një mesazh për liderët kosovarë (Video)

0
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, me një video mesazh i është drejtuar qytetarëve dhe politikanëve të vendit tonë, duke i inkurajuar për një...

Mustafa prezanton projektligjin për Trepçën, e quan jetik

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka prezantuar para deputetëve projektligjin e ri për Trepçën. Mustafa e ka konsideruar këtë projektligj si jetik për Trepçën, duke...

Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe, kundër projektligjit për Trepçën

0
Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe kanë kundërshtuar propozimin e shefit të grupit parlamentar të LDK-së, që projektligji për Trepçën të jetë pikë e rendit...

Sekuestrohen 90 kg drogë, arrestohet 5 persona

0
Në dy operacione antidrogë të policisë në Gjirokastër dhe Kukës janë sekuestruar 91 kg kanabis sativa. Policia Kufitare e Kakavijës ka bllokuar dhe sekuestruar një...

Ymeri: Projektligji nuk e shpëton Trepçën

0
Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në një publikim të vetin në Facebook, ka bërë shumë vërejtje në Projektligjin për Trepçën që sot priret të...

AAK dhe Nisma kërkojnë ndërprerjen e dialogut me Serbinë

0
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë së udhëhequr nga Isa Mustafa të mos eksperimentoj me temat që s’kanë të bëjnë...