Fakte interesante në lidhje me gjakun e njeriut

0
Gjaku i njeriut është një lëng jashtëzakonisht i rëndësishëm. Nuk ka njeri në fytyrë të tokës që mund të mbijetojë pa këtë lëng. Një...

A e keni ditur ?

0
Popujt e Lindjes së Lashtë njihen ndër shpikësit dhe zbuluesit më të mëdhenj në disa fusha shkencore. Arritjet e tyre në fushën e...

Burri që lexoi 1 mijë herë Kuranin për 20 vjet

0
Djali i tij Metini tregon: "Pasi babai ndërroi jetë, hapa Kur'anin për ta lexuar. Ndërmjet faqeve të Kur'anin gjeta një fletë me shënime. E...

Marsi siç nuk e keni parë kurrë më parë!

0
Sipërfaqja e Planetit të Kuq duket ngjyrë gështenjë … Keni menduar ndonjëherë se si do të ishte, të ishit në sipërfaqen e Marsit? Epo, këto...

10 fakte rreth arit

0
10 fakte rreth arit 1- Ari i pastër mund të shtrihet. Deri në 50 milje (një milje është 1.6 kilometra) mund të zgjatët një fije e...

Bitcoin konsumon energji më shumë sesa disa shtete të botës

0
Bitcoin konsumon më shumë elektricitet sesa mbarë shteti i Argjentinës sipas një studimi bërë nga Universiteti i Kembrixhit. Gërmimi i kriptomonedhave kërkon përllogaritje të rënda...

Shqiptari nga Preshava ndërton një helikopter (Video)

0
Qani Lutfiu është shqiptar nga Presheva i cili merret me ndërtimin e gjësendeve të ndryshme. Por ai pos shpikjeve...

Pas 15 vitesh bëhen prindër, i pagëzuan fëmijët me emrin Vjosa dhe Albin

0
Një çift nga Kosova janë bërë prindër pas 15 vitesh duke lindur binjakë. Mirëpo, e veçanta ishte se emrat...

Singapor, roboti në vend të policit: Qëndroni në shtëpi (Video)

0
“Qëndroni të sigurt, qëndroni në shtëpi!”. Quhet O-R3 dhe është një robot i cili ka marrë rolin e policit në parqet e...

Ujqërit bredhin të lirë në rrugët e San Francisco pas bllokadës së koronavirusit

0
Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, në mënyrë natyrale kafshët...