Ushqimet që nuk duhet t’i rinxehni

0
Ka disa ushqime që ju nuk duhet të rinxehen sepse ato do të kthehen në helm nën kushte të caktuara.Shumica e kohës janë ushqime...

A duhet konsumuar lëkura e peshkut

0
Shumica prej nesh e dimë për yndyrat esenciale omega 3 dhe omega 6 që na ofrojnë peshqit. Në ditët e sotme më shumë se...

Fara e kungullit, burim i pafund ilaçi

0
Farat e kungujve janë tejet ushqyese, me shumëllojshmëri të lëndëve si magneziumi dhe mangani e deri te bakri, proteina dhe zinku. Ato përmbajnë një grup...

Picë Calzone me suxhuk dhe gjizë

0
Përbërësit: ▪ brumë për 3 pica ▪ 2 lugë vaj ulliri ▪ 1 qepe ▪ 225 g kërpudha ▪ 2 gota spinaq ▪ 1 gotë suxhuk i grirë ▪ 425 g...

Asnjëherë më nuk do ta shmangni shujtën e mëngjesit pasi ta lexoni këtë

0
Të gjithë kemi dëgjuar se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës, por a e dini pse? Telegrafi më poshtë ju sjell disa informacione...

Patate të mbushura me proshutë pule dhe djathë të mykur (Foto)

0
Do t’ju duhet të bëni kujdes në gatimin e kësaj recete në mënyrë që patatet të mos zihen më shumë se ç’duhet paraprakisht, pasi...

4 shenjat që tregojnë se po e teproni me konsumin e sheqerit

0
Ka disa persona të cilët adhurojnë ëmbëlsirat, dhe do donin të hanin vetëm ato gjatë gjithë kohës. Por të ngrënit gjithmonë produkte me sheqer mund...

Ushqimet të cilat nuk keni nevojë t’i ruani në frigorifer

0
Kur vjen puna te ruajtja e ushqimeve, ka shumë debate se si dhe ku duhet të ruhen ato. Ta ruani gjalpin në frigorifer apo...

Orizi plastik: A duhet të kemi frikë nga diçka e tillë?

0
“Po na vrasin”. Këtë fjali e gjen shpesh online, pasi njerëzit shprehin zemërimin e tyre për ushqimet që konsumojmë. Frika se sëmundjet dhe vdekja...

Sekrete bazike të gatimit të përkyer (VIDEO)

0
Përgatitja e ushimit do shumë punë, por për të arritur shkallën profesionale mund të ju duhen disa sekrete të lehtësimit. Si të qërosh një avokado?...