Pioppi, fshati më i shëndetshëm në botë

0
Fshati Pioppi në Italinë Jugore, është konsideruar si fshati me banorët më të shëndetshëm në botë. Një gjë të tillë e konfirmon Kardiologu Aseem Malhotra,...

Gjyshja më “crazy” që mund ta keni parë (VIDEO)

0
Kjo gjyshe po e ben ate qe te gjithe e kemi bere si femije... Sigurisht se ju kujtohet se cfare qejfi ishte kur trokisnim...

Tash e tutje, nuk peshkun nuk e zëmë me grep, por me shalqi! VIDEO

0
Zënia e peshqve do mjeshtri që e zotërojnë vetëm peshkatarët me përvojë. Por falë internetit, truqet e peshkatarëve po dalin në fushë! Kujt i ka...

Cili tank mbushet i pari?

0
Edhe shkencerisht eshte konfirmuar se detyrat logjike e stimulojne trurin qe te kete mendime me te kthjellura, dhe per me teper e ngadalesojne procesin...

Bokserët VS Referët

0
Ja si grushtohen referët nga bokserët në ring! Disa grushtime bëhen me qëllim e disa pa qëllim. Nga këto gabime gjithësesi kënaqen fansat por jo...

Ky djalë imiton “vështirësinë” e pirjes së tabletave

0
Për dikë është plotësisht normale, e gëlltitë me pak ujë dhe mbaron punë! Por për dikë, pirja e tabletave është torturë e vërtetë, që ngacmon...

Historia dhe trendet e buzëkuqit

0
Historia mbi buzëkuqin Burrat dhe gratë e lashtë Sumerian njihen si të parët që mbanin buzëkuq, rreth 5.000 vjet më parë. Ata shtypën gurë të...

Qesharake: Ja si duhet ta ndihmojë vëllau – vëllaun (Video)

0
Sa here ju ka ndodhur qe ta ndihmoni me te voglin e familjes tuaj per te shpetuar nga djepi? Sa here e keni nxjerre vellaun...

Si funksionojnë shkallët elektrike? (VIDEO)

0
Shkallet e para levizese u zbuluan ne vitin 1896, dhe qe nga atehere, nuk kane rreshtur se perdoruari. Motori elektrik i tyre e levize...

Gjykatesi i kërkon vogëlushit të vendosë për dënimin e babait, por vogëlushi befason

0
A keni dëgjuar ndonjëherë ndojë rast ku gjykatësi lejon të afërmit e të akuzuarit të vendosin dënimin? Asnjë, apo jo? Frank Caprio, gjykatësi komunal...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...