Protestë në Mitrovicë kundër arrestimit të Nehat Thaçit

0
Sot në Mitrovicë do të protestohet kundër arrestimit të drejtorit të Policisë në rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçit. Protesta organizohet nga Komuna e Mitrovicës dhe...

Të gjendet konsensus për pikat kontestuese të demarkacionit

0
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, e ka ftuar koalicionin qeverisës ta pranojë se demarkacioni me Malin e Zi është gabim dhe të...

Propozohet ulje e çmimit për ngrohje nga “Termokosi”

0
5% është ulja mesatare e propozuar e çmimit për ngrohje nga “Termokosi” nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë. Nëse bordi i ZRRE-së e miraton këtë...

Asgjësohen 20 tonë mish gjedhi

0
20 tonë me mish gjedhi, i dedikuar për Kosovë, është bllokuar në pikën kufitare në Vërmicë, pasi i njëjti është tentuar të futet në...

Gjuriqi heq dorë nga vizita e së dielës

0
Drejtori i së ashtuquajturës zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, ka paralajmëruar sot se në javët e ardhshme do të jetë publikisht në...

Qeveria i ka votat e Listës Serbe, është e vendosur për ta ratifikuar versionin...

0
Zëdhënësi i Qeverisë, Faton Abdullahu, në emisionin Fakt Plus me Leotrim Berishën ka thënë se opozita duhet t’i qaset ndryshe demarkacionit. Ai kërkuar nga...

Kosova kërkon nga SHBA dhe BE që të ndalin tensionet e krijuara nga Serbia

0
Mos zbatimi i marrëveshjeve të arritura në Bruksel dhe arrestimi i një zyrtari të lartë të Policisë së Kosovës, kanë krijuar tensione dhe vështirësi...

EULEX-i do ta mbështesë fuqizimin e sundimit të ligjit në veri

0
Shefja e Misionit EULEX, zj. Alexandra Papadopoulou, u takua sot me kryetarët e komunave të Mitrovicës Veriore, Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit. Ky takim, i...

Arrestimi i Nehat Thaçit: Cila është strategjia e Serbisë?

0
Arrestimi i drejtorit të Policisë së Kosovës në Mitrovicë, Nehat Thaçit ditë më parë nga autoritet serbe, po konsiderohet si shkaktar i mundshëm i...

Pajaziti mohon të jetë pjesë e hetimeve të Prokurorisë

0
Prokuroria e Kosovës përmes një njoftimi për media sot ka bërë të ditur se do të fillojnë hetime edhe për disa persona të tjerë...