Miliarderi japonez kërkon shokë për të shkuar në Hënë

0
“Kërkoj 8 persona, do të udhëtojmë me raketën ‘Starship’ të prodhuar nga SpaceX”, theksoi Maezawa Miliarderi japonez, Maezawa Yusaku kërkon tetë persona për ta shoqëruar...

Shprehit e natës që e shkatërrojn gjumin tuaj

0
Gjumi është shumë i rëndësishëm në jetën e njeriut. Nga gjumi varen shumë gjera përfshir këtu disponimin, memorjen dhe shëndetin në përgjithësi, prandaj është...

5 gjëra që mund të bëni me bimën e aloe verës

0
Nëse i doni bimët, një alo vera duhet të jetë në shtëpinë tuaj. Për më tepër, është edhe e lirë. Edhe pse aloe vera...

Si të pastroni ujin nga klori me metoda natyrale

0
Në depot e grumbullimit të ujit që furnizojnë rrjetin e tubacioneve drejt çdo banese prania e mikrobeve rritet. Për rrjedhojë, autoritet përkatëse kujdesen që të...

Si të rritni borzilok në shtëpi gjatë gjithë vitit

0
Nuk dini si t’i rezistoni erës së mrekullueshme të salcës me domate dhe borzilok, por jeni "të detyruar" ta blini sepse nuk keni kurrë...

Mos e çoni dëm qumështin e skaduar; ja si mund ta përdorni

0
Sa qumësht shkon dëm çdo ditë në shtëpinë tonë. Për të mos folur për baret, restorantet e lokalet publike. Duke qenë se blejmë më...

Një në 42 lindje fëmijësh, janë binjakë

0
Sipas një studimi të ri dhe gjithëpërfshirës, për shkak të rritjes së IVF dhe mbarësimit artificial, po lindin binjakë më shumë se kurrë më...

A e dini se?

0
Ajnshtajni deri ne moshen 9-vjeçare nuk fliste normalisht. Nje shqiponje mund ta shohe prejen e saj qe 3000 metra larg. Kuajt mund te...

Fakte interesante në lidhje me gjakun e njeriut (VI)

0
1. Çdo 8 minuta dikush dhuron gjak nëpër botë. 2. Çdo i 10-ti person që hyn në spital do të ketë nevojë për gjak. 3. Zemra...

Fakte interesante në lidhje me gjakun e njeriut (V)

0
1. Qelizat e kuqe të gjakut janë qeliza të veçanta në trupin tonë. Ato nuk kanë bërthamë, për këtë arsye nuk mund të shumohen...