7 bimët më të mira shtëpiake

0
Janë disa bimë që lehtë kultivohen në ambiente shtëpiake, nuk u pengon ujitja e çrregullt, drita jo e barabartë dhe temperaturat e ndryshueshme. Ato...

Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe...

0
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet...

Çitaku për Srebrenicën: Vetëm shqiptarëve dhe boshnjakëve u thanë ta harrojnë historinë, serbët e...

0
Ish-ambasadorja e Kosovës në Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter ka kujtuar...

BE-ja hap kufijtë për shtetet e Ballkanit nga 1 korriku

0
Udhëtarët nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor – Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia –...

Shqipe Pantina ambasadore në Japoni, Anita Haradinaj e Aida Dërguti në rrugë për diplomate

0
Eksponentë dhe familjarë të partisë e cila udhëheq Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ia kanë mësyrë për t’u bërë diplomatë....

Çaj me majdanoz për të pastruar mëlçinë

0
Çfarë kanë të përbashkët njerëzit më të shëndetshëm? Së pari, ata kufizojnë konsumin e ushqimeve të pashëndetshme, që shkaktojnë inflamacion, si sheqeri apo ushqimet...

Isa Mustafa përkrah fuqishëm ndërtimin e Xhamisë, dënon protestën: Të krenohemi që jemi muslimanë

0
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar për protestën e sotme të mbajtur në Prishtinë, kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe.Me anë...

Unë, një ditë isha në xhennet

0
Unë besoj se xhenneti i Ademit a.s. përveç që ishte një vend, ishte edhe një kohë. Ishte një kohë e afërsisë me Zotin e Plotfuqishëm,...

Dispozita e leximit të Kur’anit për gruan gjatë ciklit menstrual

0
Kohëve të fundit është shtuar debati dhe diskutimi rreth leximit të Kur’anit nga gruaja me cikël menstrual, qoftë si Kur’an (mus’hafi), telefon ose këndim...

SHBA, e ndikuar nga seriali “Ertuğrul”, 60-vjeçarja amerikane bëhet muslimane

0
Një grua 60 vjeçare në rajonin Wisconsin të SHBA-së pranoi Islamin pasi u ndikua nga seriali "Ertuğrul" dhe pas pranimit të islamit ajo mori...