Turqia do të prezantojë më 27 dhjetor veturën e saj të parë elektrike

0
Në 27 dhjetor, Turqia planifikon të bëjë prezantimin e prototipit të veturës së parë elektrike vendase. “ Themi ta paraqesim të premten tjetër në Gebze”, është shprehur...

Publikohet super-modeli i modifikuar i Mercedes G-Class

0
Lumma Design, kompani për modifikimin e veturave, ka publikuar modelin e ndërhyrë të serisë ‘G-Class’ të Mërcedes. Për këtë veturë, firma ka përzgjedhur rrotat 22-inç...

Fabrika e Tesla-s në Gjermani, 500 mijë makina në vit

0
Tesla ka shumë fabrika në SHBA, ndërkohë që priten të hapen të reja në Kinë dhe Gjermani. Fabrikat që tani janë funksionale ndodhen në San...

Hennessey Venom GT, një ndër veturat më të shpejta të prodhuara ndonjëherë

0
Hennessey Venom GT i vitit 2010 po konsiderohet si ndër veturat më të shpejta të prodhuara ndonjëherë. Vetura është me bazë në Lotus Elise, madje...

BMW kundër Audi në borë: Cila fiton? – video

0
Audi kishte aktiv sistemin kundër rrëshqitjes, ndërsa shoferi i BMW e kishte fikur atë, cili mendoni se do të jetë fitues Në vidoen më poshtë shihen...

BMW zbulon detaje të reja në lidhje me veturën e re elektrike

0
BMW ka zbuluar specifikime të reja teknike për modelin e saj të ardhshëm elektrik. Gjiganti bavarez do të lansojë në treg limuzinën elektrike i4 në...

Vetura e re e Toyota-s, ja sa kuaj-fuqi do ketë

0
Toyota Corolla do të ketë vetëm një version hibrid në tregje të caktuara në të ardhmen. Corolla tani përfshin dy versione të reja të zbuluara...

Makina e parë fluturuese ka shpejtësi prej 321 kilometra në orë

0
Makina e parë në botë që mund të “fluturojë” dhe të vozitet “me një shpejtësi të lartë prej 321 kilometra në orë në ajër...

Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

0
Dhjetori është një nga muajt më të pakëndshëm për drejtimin e një makine. Çdo ditë dëgjojmë paralajmërime nga ata që janë përgjegjës për dukshmëri të...

Golfi i ri fotografohet në detaje në Portugali para daljes në treg

0
Në jug-perëndimin e Evropës, më saktësisht në Portugali, u mbajt një prezantim ndërkombëtar për media i Golf 8 para daljes në treg. Ai është...