Konfirmohet Mercedes-AMG GT R Roadster me 577 kuaj fuqi

0
Pas zbulimit të modeleve A45 dhe A45 S së bashku me rezultatet e motorëve të tyre, tani kemi gjetur një tjetër model të panjohur...

”Porche” i jep fund prodhimit të makinave me naftë

0
Tre vjet pasi ”Volkswagen” dhe markat e tjera gjermane të makinave mashtruan në testet e emisioneve të naftës, ”Porsche” vendosi në vitin 2018 që  të mos...

Makinat që do të sjellë Ford gjatë 2019-ës (Foto)

0
Pasi Fordi lajmëroi më herët këtë vit që planifikon të eliminojë të gjithë linjën e makinave në rajonin e ShBA-ve, është koha të shohim...

Shkoda përgatit Karoq RS më të fuqishëm

0
Prodhuesi çek i veturave ka plane ambicioze për vitin 2019, dhe përveç ridizajnimit të Superba, dhe fillimit të prodhimit të "Golf Scala", ka ndërmend...

Risitë e Audi A4 që do të lancohet më 2019-ën

0
Një Audi A4 i ri do të mbërrijë vitin e ardhshëm përkrah BMW 3 Series dhe Mercedes C-Class,. Përgjatë verës, kompania e makinave Audi rifreskoi...

Mercedes-AMG E63 S garon me BMW M5 (Video)

0
Pavarësisht se sa modele të fuqishme konkurrojnë, drejtuesit e vërtetë të segmentit D janë Mercedes E-Class dhe seria BMW 5. Ky është rasti me versionet...

SUV-ët marrin gjithçka në vitin 2018 (Foto)

0
Kanë qenë në zhvillim për një kohë të gjatë, por në vitin 2018 modelet SUV (Sport Utility Vehicle) zunë vendin kryesor në llojet e...

Makina e re e Alfa Romeos të cilën po e presin të gjithë

0
Ka kaluar kohë prej se Alfa Romeo ka ofruar supermakinë, përkatësisht prej 2010-ës. Por sipas të dhënave të fundit, ata po bëjnë një makinë...

Ndryshimi që do t’i bëhet Audi Q7, do t’iu pëlqejë të gjithëve

0
Pasi iu mënshtrua testit ndaj motit të ngrohtë përgjatë verës, prototipet e Audi Q7 dhe simotra e tij AUDI Q7 sportive po testohen edhe...

Edicionet speciale më të rralla të BMW M5

0
BMW M5 është një makinë jashtëzakonisht e veçantë, një limuzinë luksoze me performancën e super-makinave që pionieronte segmentin tregtar më shumë se 30 vjet...