​Aston Martin prezantoi “bishën” V12 prej 1.000 kuaj-fuqi

0
Pas disa muaj provash, prodhuesi britanik ka lëshuar specifikimet përfundimtare të motorit monstruoz të zhvilluar në bashkëpunim me Cosworth. Aston Martin ka konfirmuar se ky...

Porsche sjell Macan S pa dizel

0
Porsche gjerman ka prezantuar versionin sportiv të Macan të ri-dizajnuar, pa motor dizel në ofertë. Macan S vjen me një turbombushës V6 me 3.0 litra...

Truqet e thjeshta që iu ndihmojnë parandalimin e avullimit të xhamave në makinë

0
Mëngjeset mund të jenë të vështira për t'u përballuar dhe dimri gjithmonë i bën ato më të ashpra, sidomos nëse jeni me makinë dhe...

FIAT dërgon mbi 3 mijë punëtorë në pushim të dhunshëm

0
FIAT Chrysler Automobiles (FCA) do të dërgojë në pushim të dhunshëm 3.245 punëtorë në fabrikën Mirafiori në Torino për një vit. Sindikatat tashmë janë informuar...

X7 bie nga froni, X8 do të jetë BMW më i shtrenjtë

0
Aktualisht, SUV më i shtrenjtë BMW është X7 xDrive50i M Sport me një çmim fillestar prej 122,425 dollarë. Megjithatë, së shpejti ai do të...

Nissan zbulon versionin e prodhimit të GT-R50 një milion euro

0
Një version i veçantë i Godzilës, i cili u krijua në bashkëpunim me firmën Italdesign me rastin e 50-vjetorit të Nissan GT-R, do të...

Lotus me hiper-veturë elektrike prej 1.000 kuajsh

0
Prodhuesi britanik i makinave sportive në Kinë, Lotus, po punon fshehurazi në zhvillimin e një hiper-makine elektrike. Sipas Autocar, projekti me emrin kodues "Omega" është...

Makinat e policisë më të mira në botë (Foto)

0
Një listë gjithëpërfshirëse e makinave të policëve më të mrekullueshme në botë, nga Lambosi në Caparos është përgatitur nga TopGear. Në këtë listë bëjnë pjesë...

“Audi” investon 14 miliardë euro në teknologji të reja

0
Prodhuesi gjerman i automjeteve, “Audi” do të investojë 14 miliardë euro në zhvillimin e automjeteve elektrike, dixhitalizim dhe makinat pa pilot në vitet në...

​Krerët gjermanë të automjeteve më optimistë pas takimit me Trump

0
Prodhuesit gjermanë të automjeteve, që u takuan me Donald Trump të martën në Shtëpinë e Bardhë, gjykuan se kërcënimi i tij për të imponuar...